Trwa ładowanie...

Strażnik więzienny skazany za znęcanie się nad osadzonym

• Sąd wymierzył karę grzywny i zadośćuczynienia strażnikowi więziennemu • Mężczyzna miał znęcać się nad osadzonym • Strażnik nadal będzie pracował w więzieniu
Share
Strażnik więzienny skazany za znęcanie się nad osadzonym
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d1fexmo

Tarnowski sąd rejonowy skazał strażnika więziennego za psychiczne znęcanie się nad osadzonym. Mężczyzna nie przyznaje się jednak do winy i twierdzi, że jest ofiarą zmowy więźniów.

Jak podaje Radio Kraków, funkcjonariusz został skazany za obrzucanie więźnia wyzwiskami. Miał też mu grozić i znieważać go ze względu na jego śląskie pochodzenie.

Sąd zastosował wobec strażnika karę w postaci grzywny i zadośćuczynienia, argumentując wybór takiej sankcji niekaralnością mężczyzny oraz faktem, że nie stosował on przemocy fizycznej względem osadzonych.

d1fexmo

Wyrok sądu rejonowego w Tarnowie jest nieprawomocny, a oskarżony strażnik pozostanie na stanowisku.

- Czekamy na apelację i ocenę drugiej instancji. Do tego momentu funkcjonariusz, decyzją dyrektora zakładu karnego, będzie pełnił obowiązki służbowe, ale nie będzie ich realizował w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi - przekazał dziennikarzom major Tomasz Wacławek z Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1fexmo

Podziel się opinią

Share
d1fexmo
d1fexmo
Więcej tematów