Trwa ładowanie...

Strażnik miejski pobity własną pałką. Został zaatakowany podczas sprawdzania pijanego bezdomnego

Pobity strażnik miejski w Katowicach. Podczas legitymowania bezdomnego, który pił alkohol, doszło do awantury. Napastnik wyrwał strażnikowi pałkę i uderzył go kilkakrotnie. W tym czasie bezdomny próbował ukraść komórkę strażnika.

Share
Strażnik miejski pobity własną pałką. Został zaatakowany podczas sprawdzania pijanego bezdomnego
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d40jwgu

Strażnik miejski, który legitymował bezdomnego pijącego alkohol w centrum Katowic, został zaatakowany i pobity przez innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na parkingu na ulicy Młyńskiej, obok urzędu miasta. Strażnik został pobity jego własną pałką.

"Postanowił wylegitymować bezdomnego, który pił alkohol przy parkingu na ul. Młyńskiej. Wtedy podszedł do niego inny mężczyzna, który wyciągnął mu pałkę i zaczął go nią bić" - wyjaśnił "Gazecie Wyborczej" Piotr Piętak, zastępca komendanta straży miejskiej w Katowicach.

d40jwgu

Strażnik pobity własną pałką. Zatrzymano Ukraińca

Napastnik wyrwał strażnikowi pałkę i uderzył go kilkakrotnie. Został zaatakowany w okolice głowy i w nogę. Mężczyzna próbował uciec, ale został zatrzymany przez przechodniów. Na miejsce zdarzenia szybko przyjechała policja.

Okazało się, że mężczyzna, który zaatakował strażnika, to 36-letni obywatel Ukrainy. Miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano również legitymowanego mężczyznę, który chciał wykorzystać sytuację i ukraść telefon strażnika.

Strażnik miejski trafił do szpitala na badania. Ma dość poważny uraz głowy i problemy z poruszaniem.

d40jwgu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

d40jwgu

Podziel się opinią

Share
d40jwgu
d40jwgu
Więcej tematów