WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
22-05-2006 (14:55)

Strajkujący lekarze domagają się spotkania z prezesem NFZ

Krajowy Komitet Strajkowy (KKS) Lekarzy oraz
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (ZK
OZZL) domagają się spotkania z prezesem Narodowego Funduszu
Zdrowia Jerzym Millerem. Według Komitetu Strajkowego w całym kraju strajkują 72 szpitale i inne Zakłady
Opieki Zdrowotnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"KKS i ZK OZZL wystąpił w dniu dzisiejszym do prezesa NFZ z żądaniem spotkania z reprezentacją strajkujących lekarzy w celu omówienia sposobu narastającego konfliktu, który skutkuje ograniczeniem dostępu do świadczeń zdrowotnych dla ubezpieczonych" - napisano w komunikacie ZK OZZL.

Związek informuje ponadto, że w poniedziałek do trwającego od ponad dwóch tygodni strajku służby zdrowia dołączyły kolejne placówki - w regionie łódzkim 5 (jednocześnie dwa szpitale: w Piotrkowie Trybunalskim i Pajęcznie zawiesiły strajk w wyniku uzyskania podwyżek), w regionie śląskim do strajku dołączył jeden szpital - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, w regionie opolskim - 2: szpital w Nysie i szpital w Strzelcach Opolskich, a w regionie mazowieckim - 1: szpital w Grójcu. Dodatkowo strajk ostrzegawczy przeprowadzono w Szpitalu Miejskim Murcki w Katowicach.

Protestujący pracownicy służby zdrowia zapowiadają, że będą protestować do czasu spełnienia ich żądań. Lekarze domagają się natychmiastowego 30-proc. wzrostu wynagrodzeń, i 100-proc. podwyżki w przyszłym roku. Chcą też zwiększenia publicznych nakładów na ochronę zdrowia do wysokości co najmniej 6% PKB. Lekarze uważają też, że dwa regiony - Śląsk i Mazowsze - są dyskryminowane przy podziale środków na ochronę zdrowia.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP