Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019. Broniarz: chcemy mediatora w ciągu dwóch godzin. Padło nazwisko

Strajk nauczycieli trwa już drugi dzień. Emocje sięgają zenitu. Na konferencji prasowej Sławomir Broniarz podsumował sytuację na godzinę 10.

Share
Strajk nauczycieli 2019. Broniarz: chcemy mediatora w ciągu dwóch godzin. Padło nazwisko
Źródło: East News
d4j721r

- Ogółem na terenie całego kraju protestuje 15 179 szkół, czyli 74,29 proc. wszystkich placówek edukacji bezpośredniej - podsumował Sławomir Broniarz na konferencj prasowej. To dane z godziny 10.

- Pojawiają się informacje, że dołączają do strajku kolejne szkoły - dodał szef ZNP.

Strajk nauczycieli. Egzaminy gimnazjalne i mediator

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się już w środę 10 kwietnia. Prezes ZNP Sławomir Broniarz w poniedziałek zapowiedział, że nie planuje zawieszenia strajku nauczycieli na czas egzaminu.

d4j721r

Czy egzaminy się odbędą? Broniarz stwierdził, że to pytanie do Morawieckiego, bo w jego ręku leży siła sprawcza.

Dyrektorzy szkół starają się nie dopuścić do sytuacji, w której egzamin gimnazjalny nie zostanie przeprowadzony. Dzięki rozporządzeniu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w komisjach egzaminacyjnych mogą zasiadać nauczyciele z innych placówek, emerytowani nauczyciele, a także osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne niebędące nauczycielami. Możliwość rekrutowania nowych członków komisji jest ułatwieniem dla szkół, jednak czasu na ich przeszkolenie pozostało niewiele.

Strajk nauczycieli. ZNP chce mediatora

Związek Nauczycielstwa oczekuje ze strony rządu mediatora i proponuje na to stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. - Musi być osoba zewnętrzna, która będzie prowadziła faktyczne negocjacje. Dwie godziny to jest termin umowny, chodzi o pilne działanie - tłumaczy szef związków.

- Jest pewnym nietaktem, że mówimy o rzeczniku Bodnarze ponad jego głową, mam nadzieję, że nam to wybaczy - przekonuje Broniarz.

Strajk nauczycieli. Dane

ZNP szacuje, że w strajku może brać udział ok. 600 tys. nauczycieli. Skąd róznice z danych, podawanych przez ZNP i MEN? Broniarz wyjaśnił, że MEN liczyło dodatkowo przedszkola i inne placówki oświatowe.

d4j721r

Dlatego właśnie ZNP bierze pod uwagę ok 20 403 placówek, a MEN ok. 30 tys.

Zobacz także: Cud Narodzin. Kobieta 26 dni po urodzeniu syna, urodziła bliźnięta

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d4j721r

Podziel się opinią

Share
d4j721r
d4j721r
Więcej tematów