Trwa ładowanie...
dg8x7bx

Strajk Kobiet w Krakowie. Lekarze ginekolodzy protestowali przed szpitalem

Od kilku dni w całej Polsce są organizowane protesty w ramach Strajku Kobiet. W środę rano przed Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie przeprowadzono trwającą minutę manifestację. Zaplanowali ją lekarze ginekolodzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Protesty przeciwko wyrokowi TK są organizowane w całej Polsce
Strajk kobiet. Protesty przeciwko wyrokowi TK są organizowane w całej Polsce (Getty Images, Fot: Omar Marques)
dg8x7bx

W środę po godz. 7 przed budynkiem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pojawiła się grupa osób - przekazał TVN24. Lekarze ginekolodzy z Kliniki Ginekologii i Położnictwa zaprotestowali przeciwko najnowszemu wyrokowi TK.

Protest trwał minutę. Medycy zapewnili, że nie chcą odchodzić od łóżek swoich pacjentów, dlatego pojawili się przy szpitalu przed swoimi dyżurami.

Kraków. Strajk Kobiet. Lekarze z transparentami

W ręku mieli plakaty ze znakiem Strajku Kobiet. Niektórzy z nich trzymali również transparenty z napisami niechętnymi wobec PiS i potępiającymi decyzję TK, zgodnie z którą przesłanka embriopatologiczna nie powinna być równoznaczna z pozwoleniem na aborcję.

dg8x7bx

Naczelna Izba Lekarska wyraziła swoje zaniepokojenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. "Dotychczasowy 'kompromis' w sprawie możliwości przerwania ciąży dawał kobietom fundamentalne prawo do decyzji w tak trudnej i indywidualnej sytuacji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu" - przekazano w oficjalnym stanowisku.

Zobacz też: Zgrzyt w Porozumieniu. Marcin Ociepa reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dg8x7bx

Podziel się opinią

Share
dg8x7bx
dg8x7bx
Więcej tematów