Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce, by Wałęsa oddał pieniądze za Nobla

• Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych pisze list do Wałęsy
• Chcą, by oddał pieniądze z nagrody Nobla
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce, by Wałęsa oddał pieniądze za Nobla
(PAP/EPA, Fot: MIGUEL GUTIERREZ)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce by Lech Wałęsa oddał pieniądze z nagrody Nobla i przekazał je na cele charytatywne.

List otwarty w tej sprawie skierował do byłego prezydenta szef stowarzyszenia Janusz Olewiński. Przewodniczący organizacji podkreśla, że kolejne ujawnione dokumenty potwierdzają współpracę Lecha Wałęsy ze służbami specjalnymi PRL, donoszenie na kolegów i pobieranie za to wynagrodzenia.

Dodaje, że sprawując urząd prezydenta Lech Wałęsa nie pomógł działaczom opozycji solidarnościowej, którzy stracili mienie i zdrowie, choć zwracano się do niego w tej sprawie. Zarzuca mu, że przyznał działaczom komunistycznej nomenklatury przywileje materialne, które rocznie kosztują skarb państwa około 8 miliardów złotych.

W związku z tym Janusz Olewiński proponuje, by Lech Wałęsa dobrowolnie zwrócił nagrodę Nobla i przekazał jej wartość na konto stowarzyszenia. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na rzecz prześladowanych działaczy niepodległościowych, żyjących w trudnych warunkach.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.