Stefan Niesiołowski: klienci Amber Gold są sami sobie winni

- Jeżeli ktoś wpłaca oszczędności całego życia (...) do firmy, która oferuje 14 procent, to trochę sam sobie jest winien - w ten sposób Stefan Niesiołowski z PO skomentował w TVN24 kłopoty, jakie spotkały klientów Amber Gold.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan Niesiołowski
Stefan Niesiołowski (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)

Stefan Niesiołowski w programie "Tak jest" TVN24 mówił, że w tej chwili nie można przesądzić, czy Amber Gold popełniło przestępstwo. Polityk krytycznie ocenił postępowanie klientów firmy. - Trzeba odrobinę uważać. Jeżeli ktoś wpłaca oszczędności całego życia po tych wszystkich doświadczeniach z Grobelnym [polski przedsiębiorca, założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności, która upadła w latach 90. - przyp.red.] i tak dalej, do firmy, która oferuje 14 proc., co od razu widać, że jest podejrzane, to trochę sam sobie jest winien - stwierdził.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Polub WP Wiadomości