Trwa ładowanie...
d7r8wpv

Start sezonu rowerów miejskich znów opóźniony. Tym razem przez skargę

• Miejskie rowery wyjadą na ulicę z opóźnieniem
• Wszystko przez skargę, którą wnosi oferent
• Nie wiadomo kiedy sąd rozpatrzy wniosek i kiedy pierwsze rowery zostaną uruchomione
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Start sezonu rowerów miejskich znów opóźniony. Tym razem przez skargę
(WP, Fot: Robert Kulig)
d7r8wpv

Mimo że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest gotowy do podpisania umowy z nowym operatorem roweru miejskiego, to z powodu wniesionej skargi przez innego oferenta, termin został przełożony.

ZIKiT już w kwietniu wyłonił zwycięzcę konkursu na operatora krakowskiego roweru publicznego. W tym tygodniu planowane było podpisanie umowy z firmą BikeU, połączone z prezentacją nowego cennika i harmonogramu dostaw rowerów.

Niestety, firma NB Service Sp. z o. o. zapowiedziała złożenie do sądu skargi. Dlatego też podpisanie umowy musi zostać odłożone. To kolejna, zdaniem ZIKiT nieuzasadniona, próba opóźnienia uruchomienia roweru publicznego pod Wawelem (to już trzecia skarga, w tym postępowaniu koncesyjnym, złożona przez podmioty związane z grupą kapitałową Nextbike).

- Tego typu działania nie tylko wydłużą czas uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów publicznych, ale także blokują możliwość wprowadzenia rozwiązań tymczasowych, na przykład chwilowego uruchomienia rowerów z poprzednich lat - przekazują pracownicy ZIKiT-u.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7r8wpv

Podziel się opinią

Share
d7r8wpv
d7r8wpv
Więcej tematów