Stare, nagie ciała na basenie - to budzi niesmak?

Regulaminy pływalni zaznaczają, że przed wejściem do wody należy dokładnie umyć całe ciało. Zasad przestrzegają także ludzie starsi, co budzi zgorszenie innych użytkowników basenu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stare, nagie ciała na basenie - to budzi niesmak?
(PAP)

Większość ludzi odczuwa niesmak, gdy osoby starsze biorą nago prysznic. Zasady użytkowania basenu są przestrzegane, ale co z zasadami etyki?

- Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, ale jednak jakieś zasady przyzwoitości powinny być. Widok nagiej staruszki krzątającej się po basenie nie należy do najprzyjemniejszych – mówi Anna Nowacka, mieszkanka dzielnicy Wola.

Warszawskie baseny gromadzą zarówno zwolenników ekspansji ciała, jak i zagorzałych przeciwników. Regulaminy warszawskich placówek nie mają w kwestii nagich pryszniców konkretnych zapisów. Jedyna dokładna informacja obejmuje umycie całego ciała. Nasuwa się pytanie, czy prysznice powinny być zażywane w kostiumach kąpielowych, czy też nago.

- To obrzydliwe. Dlaczego starzy ludzie nie mają wyczucia? Rozumiem, samowolka na basenie i dbanie o czystość, ale bez przesady. Widoki gorszą wszystkich odwiedzających placówkę – skarży się Maciej Małecki z Warszawy.

Przepisy nie zabraniają nagich kąpieli, stąd też skargi mają wymiar czysto etyczny. To, czy klienci dostosują się do próśb, zależy od ich nastawienia. - Nie wprowadzamy ograniczeń na basenie. Regulamin nie zabrania nagich kąpieli pod prysznicem – zapewniają władze OSiR-u na Żoliborzu. Ten sam problem dotyczy opalania. W większości placówek zabrania się korzystania ze słońca topless. Władze placówek tłumaczą to jako ekspansję seksualności w miejscu publicznym.

Być może rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie osobnej przebieralni dla starszych osób. Czy wtedy zgorszenie użytkowników mogłoby zniknąć?

Czytaj także: Pomyśl jaką częścią pandy chciałbyś być i stań się nią! Akcja WWF

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.