Trwa ładowanie...
dsq4pqt

Sprawa słupskiego parku wodnego. Wkrótce zapadnie wyrok ws. nadzoru inżynierskiego

• Słupski Magistrat domaga się od nadzorcy budowy 720,5 tys. zł oraz odsetek
• Miasto musi zapłacić wykonawcy 24 mln zł
• Chalecka: "W marcu przedstawimy radnym propozycje dalszych działań"
• Warta 57,7 mln zł inwestycja miała być gotowa w czerwcu 2012 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa słupskiego parku wodnego. Wkrótce zapadnie wyrok ws. nadzoru inżynierskiego
(Wikipedia)
dsq4pqt

Za dwa tygodnie sąd ogłosi wyrok w sprawie nadzoru nad budową parku wodnego "Trzy fale", który miał powstać w Słupsku. Urzędnicy domagają się zadośćuczynienia za niewłaściwe pełnienie funkcji inżyniera budowy oraz rezygnację z umowy. W ocenie urzędników, już po zerwaniu kontraktu miał zwlekać z wyceną robót oraz nie zapewnił odpowiednich pracowników do budowy basenu. Samorządowcy wyceniają swoje straty na 720,5 tys. zł, do których należy doliczyć odsetki. To nie jedyny problem związany ze słupskim parkiem wodnym. W czerwcu sąd arbitrażowy zdecydował, że miasto musi zapłacić wykonawcy ponad 24 mln zł.

Jaka przyszłość rysuje się przed aqua parkiem? Na początku listopada władze miasta rozpoczęły tzw. procedurę dialogu technicznego. Procedura ta pozwala miastu na konsultacje z potencjalnymi wykonawcami jeszcze przed ogłoszeniem przetargu. W praktyce oznacza to, że ewentualni inwestorzy zgłaszają swoje propozycje dokończenia budowy.

- Jesteśmy już po pierwszej fazie rozmów z zainteresowanymi kontrahentami. W styczniu odbędzie się druga tura rozmów. W marcu przedstawimy radnym miejskim nasze propozycje dalszego działania. Jeżeli samorządowcy zgodzą się, to może dojść do ogłoszenia nowego przetargu na zakończenie inwestycji - informuje Wirtualną Polskę Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

dsq4pqt

Obiekt jest najpoważniejszym obciążeniem miejskiego budżetu. Decyzję o rozpoczęciu inwestycji podjął jeszcze w kwietniu 2011 roku ówczesny prezydent Maciej Kobyliński. Warta 57,7 mln zł inwestycja miała zakończyć się do czerwca 2012 roku. Jedna trzecia inwestycji - 19,2 mln zł - miała pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsq4pqt

Podziel się opinią

Share
dsq4pqt
dsq4pqt
Więcej tematów