Trwa ładowanie...

Sprawa "Krystka" powraca. Kolejny podejrzany o seks z nieletnimi

• 40-letni Marcin T. podejrzewany o seks z nieletnimi usłyszał zarzuty
• Potulski: Zarzuty są bezzasadne
• Policja dotarła do kolejnych pokrzywdzonych osób

Share
Sprawa "Krystka" powraca. Kolejny podejrzany o seks z nieletnimi
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d10uarb

- Na podstawie zebranego przez mundurowych materiału dowodowego prokurator przedstawił 40-letniemu mieszkańcowi Pucka zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o to, że dwukrotnie doprowadził do współżycia z małoletnią poniżej 15 lat i obcował z małoletnią powyżej 15 lat w zamian za korzyść majątkową. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia mł. asp. Michał Sienkiewicz z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Przedstawione zarzuty mają w ocenie śledczych związek ze sprawą ''Krystka'' zatrzymanego w listopadzie ubiegłego roku. Jak informują funkcjonariusze, pracując nad wyjaśnieniem sprawy wykorzystywania seksualnego małoletnich na Pomorzu, dotarli do kolejnych pokrzywdzonych osób. Przesłuchano świadków, przeprowadzono też okazania.

d10uarb

- Mój klient sam stawił się w prokuraturze. Nie został zatrzymany ani doprowadzony przez policję. Dopiero musimy się zapoznać z zebranymi materiałami, jednak mój klient, jak sam stwierdził, jest niewinny, a zarzuty są bezzasadne - mówi Wirtualnej Polsce dr Jacek Potulski, adwokat 40-latka.

Śledczy zastosowali wobec mężczyzny środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. W ten sposób chcą najprawdopodobniej uniknąć wpływania na zeznania poszkodowanych. W czasie postępowania dochodziło bowiem do prób podżegania dwóch z nich do składania fałszywych zeznań.

To kolejne działania śledczych podjęte w związku ze sprawą Krystiana W. Na początku marca "Krystek" usłyszał dziewięć kolejnych zarzutów związanych z doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych (w tym jednej poniżej 15 lat) do obcowania płciowego, nakłaniania małoletnich do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Jeden z zarzutów dotyczy posiadania substancji psychotropowych. Jak ustaliła prokuratura, czyny te miały miejsce w latach 2009- 2010 oraz 2013-2015 na terenie Trójmiasta, Pucka, Wejherowa oraz Władysławowa. Mężczyzna do tej pory usłyszał łącznie 16 zarzutów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d10uarb

Podziel się opinią

Share
d10uarb
d10uarb
Więcej tematów