Trwa ładowanie...
d28k0cg

Spotkanie na Nowogrodzkiej, w bardzo zawężonym gronie

Większość Polaków tego dnia odpoczywała. Tymczasem na Nowogrodzkiej w święto Trzech Króli odbyła się narada. Premier Mateusz Morawiecki w gabinecie prezesa spędził ponad pięć godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narada trwała kilka godzin
Narada trwała kilka godzin (East News)
d28k0cg

Jak donosi "Super Express", w sobotę debatowała "wielka trójka PiS".

W siedzibie partii na Nowogrodzkiej w Warszawie spotkali się Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz.

Efekt narady jest jak zwykle ściśle tajny.

d28k0cg

"Super Express" informuje, że podobno uzgodniono, że już w środę mają zostać ogłoszone zmiany w rządzie. Zauważa także, że wszystko wskazuje na to, że o swoje stanowisko może być spokojny Antoni Macierewicz, bo kolejna misja dla szefa resortu obrony już została wytyczona. 17 stycznia ma się bowiem spotkać w USA z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem.

Inne źródła natomiast podają, że to na poniedziałek zaplanowane jest ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego rekonstrukcji w rządzie. Spodziewana jest zmiana w kilku resortach.

W czwartek po godz. 19 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zakończyło się spotkanie kierownictwa partii. Posłowie zajmowali się tematami bieżącymi, ale przyznali, że poruszono również kwestię rekonstrukcji rządu.

d28k0cg

Wiadomo już, że uzgodniono zakres zmian. Przyznał to także Ryszard Terlecki, choć nie był pewny daty ich ogłoszenia.

Jakie zmiany powinny nastąpić?

Połowa badanych wskazuje, że rząd w ramach rekonstrukcji powinien opuścić Antoni Macierewicz. Blisko 40 proc. ankietowanych wskazuje na ministra środowiska, Jana Szyszko, a po około 35 proc. na Witolda Waszczykowskiego, Konstantego Radziwiłła oraz Zbigniewa Ziobro. Co trzeci respondent wskazuje, że rząd powinna opuścić wicepremier Beata Szydło. Co piąty ankietowany nie miał zdania w tej sprawie - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Zmiany czy bez zmian?

Przypomnijmy, że 11 grudnia zaprzysiężony został nowy rząd. Jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

d28k0cg

Podziel się opinią

Share
d28k0cg
d28k0cg