Trwa ładowanie...
d2o8hji

Spędź weekend z pomorską nauką

18 miast i 207 pokazów edukacyjnych. Tak w liczbach wygląda najbliższy weekend w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Celem imprezy jest popularyzacja wyników badań w prostej do przyswojenia formie. W akcję włączyły się największe pomorskie placówki badawcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brodawczak ludzki nadciąga plaga wirusa HPV
Brodawczak ludzki nadciąga plaga wirusa HPV (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2o8hji

- W ramach festiwalu m.in. odbędzie się 24 maja w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim specjalny piknik. W ramach którego dostępny będzie do zwiedzania statek badawczy Uniwersytetu Gdańskiego Oceanograf 2 – mówi Wirtualnej Polsce dr Tadeusz Zaleski, jeden z organizatorów.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, dostępną dla wszystkich. Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych.

- Bardzo fajny pomysł na popularyzację nauki. Przychodzę z dziećmi już od kilku lat. Za każdym razem nam się podoba - mówi Wirtualnej Polsce Agata Miszczyńska, mieszkanka Gdyni.

d2o8hji

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się ile stopni ma woda w Bałtyku i dlaczego polskie morze jest zimniejsze od innych powinni w najbliższy weekend odwiedzić Sopot. Pracownicy tamtejszej stacji badawczej PAN odsłonią tajemnice badania dna morskiego oraz tego, co można wyczytać ze składu glonów. Dokładniejsze informacje można odnaleźć na stronie organizator.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2o8hji

Podziel się opinią

Share
d2o8hji
d2o8hji
Więcej tematów