Trwa ładowanie...
d5s643x
szpital

"Sory, memory". Zabawna rozpiska szpitala pomaga odnaleźć się w budynku

Przemieszczanie się po jednym z wrocławskich szpitali, to nie lada wyzwanie. Kompleks składa się z kilku budynków, w których gubią się w nim nie tylko pacjenci, ale również lekarze i pielęgniarki. Aby trochę ułatwić im sprawę, ktoś zawiesił w windzie zabawny, ale bardzo czytelny opis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pacjenci gubią się na pośród szpitalnych korytarzy
Pacjenci gubią się na pośród szpitalnych korytarzy (iStock.com)
d5s643x

Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu działają 22 kliniki. Co prawda zarówno przed wejściem głównym jak i w holach są wywieszone informacje gdzie znajdują się poszczególne oddziały. To jednak nie pomaga pacjentom, którzy często długo błądzą po budynku.

Jak informuje Radio Wrocław w jednej z wind ktoś wywiesił odręcznie przygotowaną rozpiskę planu szpitala. Dzięki niej każdy od razu wie, że na 3 piętrze znajduje się "szczęka-ucho", czyli Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Na drugim "nos", czyli Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, a na pierwszym "ręka-noga", co oznacza Klinikę Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki.

Ponadto na parterze są "SORY" - Szpitalny Oddział Ratunkowy, a gdy klikniemy -1 w windzie, to zjedziemy w podziemia, gdzie znajduje się kostnica i kaplica. Trzeba przyznać, że autor był bardzo pomysłowy.

d5s643x

Podziel się opinią

Share
d5s643x
d5s643x
Więcej tematów