WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
15-10-2007 (04:10)

Sondaż: PO 46%, PiS 32%, LiD 11%

Wygląda na to, że dzięki debacie Tusk - Kaczyński lider PO wygrał dużo więcej, niż się spodziewał - ocenia "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Sondaż TNS OBOP dla "Dziennika" przeprowadzony w dzień po debacie Donald Tusk - Jarosław Kaczyński daje PO najlepszy wynik w historii: 46% poparcia. To 236 mandatów - o pięć więcej, niż trzeba do samodzielnego sprawowania rządów.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla PO. Jej najbardziej prawdopodobny koalicjant, PSL, spokojnie przekracza w badaniu wyborczy próg i z wynikiem 7% poparcia zdobywa w Sejmie 22 mandaty.

Analiza badania wskazuje, że zysk PO to głównie wyborcy, którzy odpłynęli od Lewicy i Demokratów. LiD ma 11% poparcia (46 mandatów) i traci od ostatniego sondażu "Dziennika" aż 4 pkt.

WP

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 32% poparcia (156 mandatów). PiS musi gonić, a to zapowiada tylko zaostrzenie kampanii - przewiduje gazeta.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków. Podziału głosów dokonano przy założeniu, ze przedstawiciele niemieckiej mniejszości narodowej uzyskają dwa mandaty. (PAP)

Polub WP Wiadomości
WP
WP