Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sondaż
14-10-2007 (10:00)

Sondaż: PiS 36%, PO - 30%, LiD - 18%

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w
pierwszej dekadzie października wygrałoby je Prawo i
Sprawiedliwość - wynika z najnowszego ulicznego sondażu Polskiej
Grupy Badawczej. Na PiS chce głosować 36% ankietowanych -
tyle samo co w badaniu sprzed tygodnia. Druga w rankingu jest
Platforma Obywatelska - 30% (spadek o 3 pkt proc.), trzecia
Lewica i Demokraci - 18% (wzrost o 2 pkt.).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż: PiS 36%, PO - 30%, LiD - 18%
(PAP)
WP
Podziel się

Galeria

[

WP
Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/dzien-konwencji-6038636860269697g )
Dzień konwencji wyborczych

Podziel się

Do Sejmu - według PGB - dostałyby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe - 6% (wzrost o 1 pkt.) i Liga Polskich Rodzin (LPR, PR, UPR) - 6% (bez zmian). Poniżej wyborczego progu znalazła się Samoobrona - 4% (bez zmian).

WP

Prognozowany przez PGB podział mandatów wygląda następująco: Prawo i Sprawiedliwość 195 mandatów; Platforma Obywatelska 152 mandaty; Lewica i Demokraci 84 mandaty; Polskie Stronnictwo Ludowe 18 mandatów; Liga Polskich Rodzin (LPR, PR, UPR) 10 mandatów; Mniejszość Niemiecka 1 mandat.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadu ulicznego w dniach 9-10 października na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1305 osób powyżej 18 roku życia. Wyniki pomiarów uwzględniają odpowiedzi wszystkich respondentów, którzy byli zdecydowani, na jaką partię będą głosować.

Polub WP Wiadomości
WP
WP