Trwa ładowanie...
dfpypxe
dfpypxe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Śnieg w Zakopanem i Tatrach

W Zakopanem po południu zaczął
padać śnieg. Jest niezbyt obfity i od razu topnieje, nie tworząc
pokrywy śnieżnej. Temperatura powietrza w mieście wynosi plus 2,5
stopnia C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfpypxe

Taki opad śniegu zdarza się w Zakopanem w maju i nie jest to niczym wyjątkowym. Gdyby był bardziej intensywny i zawiązała się pokrywa śnieżna, byłoby to ciekawsze i rzadsze zjawisko - ocenił dyżurny stacji meteorologicznej na zakopiańskiej Równi Krupowej.

W Tatrach także pada śnieg. W ciągu ostatniej doby na Kasprowym Wierchu przybyło go 2 cm i wciąż pada - poinformował dyżurny działającego na tym szczycie Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego.

Pokrywa śnieżna na Kasprowym Wierchu ma 132 cm, jest zamieć, 6 stopni mrozu, widzialność zmienna, bo chmury przechodzą na wysokości szczytu - powiedział dyżurny obserwator. Dodał, że śnieg może padać w Tatrach do poniedziałku.

dfpypxe

Według meteorologów opady śniegu w Tatrach w maju nie są niczym niezwykłym. W ostatnich latach wiosna przychodziła do nas trochę wcześniej, ale bywa, że nawet w lipcu i wrześniu w Tatrach pada śnieg. Zdarza się to nawet w sierpniu, choć zdecydowanie rzadziej - ocenił dyżurny z Kasprowego Wierchu.

Podziel się opinią

Share

dfpypxe

dfpypxe
dfpypxe
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów