Trwa ładowanie...
d3kshy3

Śmierć Pawła Adamowicza. Jest decyzja ws. ratowników, którzy reanimowali prezydenta Gdańska

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. lekarzy i ratowników. Sprawdzono, czy popełniono błędy podczas reanimacji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Według śledczych, nie doszło do nieprawidłowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Jest decyzja ws. ratowników, którzy reanimowali Pawła Adamowicza
Gdańsk. Jest decyzja ws. ratowników, którzy reanimowali Pawła Adamowicza (PAP)
d3kshy3

Wcześniej prokuratura poinformowała o wynikach opinii biegłego ws. przeprowadzenia reanimacji Pawła Adamowicza. Ratownicy medyczni mieli zachować się prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Ocena została podjęta pod kątem czynności medycznych podejmowanych na miejscu ataku.

Jednak zastrzeżenia co do ich pracy formułował specjalista patomorfolog z 30-letnim doświadczeniem. Jak twierdził błędem miała być zbyt długa resuscytacja prezydenta Gdańska na scenie. Korzystniejsze miało być przewiezienie zaatakowanego polityka do szpitala, co miałoby zwiększyć jego szanse na przeżycie.

Teraz prokuratura umorzyła śledztwo. "Czynności były prowadzone właściwie, przy narażeniu zdrowia i życia załogi medycznej udzielającej pomocy na scenie, podczas przebywania na niej napastnika Stefana W." - można przeczytać w uzasadnieniu, do którego dotarł portal Onet.pl.

d3kshy3

Wybory prezydenckie. Paweł Kukiz nie chce startować

"Z wdzięcznością myślę o pracy ratowników, pielęgniarek, lekarzy nie tylko tamtej gdańskiej nocy..." - napisała na Twitterze obecna prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

d3kshy3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet.pl

Podziel się opinią

Share

d3kshy3

d3kshy3
d3kshy3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów