WP
Wprost

Śledczy przeszukają 66 szpitali i dwie siedziby NFZ


Będą kolejne zatrzymania w aferze lekowej Ministerstwo Sprawiedliwości uprzedziło ministra zdrowia Zbigniewa Religę o wielkiej akcji przeszukania 66 szpitali i dwóch siedzib Narodowego Funduszu Zdrowia, która miała miejsce w ostatnich godzinach – dowiedział się „Wprost”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy przeszukają 66 szpitali i dwie siedziby NFZ
(PAP)
WP

Według informacji tygodnika, minister zdrowia Zbigniew Religa miał wiele pretensji do przedstawicieli resortu sprawiedliwości po tym, gdy „Wprost” ujawnił aferę lekową. Uspokoił się dopiero, gdy dowiedział się jak bardzo rozległe i poważne jest to śledztwo.

Aby nie psuć współpracy między resortami, w piątek poinformowano prof. Religę o wielkiej akcji. Mieliśmy bardzo mało czasu, ale dzięki koordynacji działań Prokuratury Krajowej i Komendy Głównej Policji udało się w ciągu półtorej doby przeprowadzić tak skomplikowaną operację w 13 województwach. To świadczy o powadze sprawy. Nie wykluczam, że będą kolejne zatrzymania i przeszukania – mówi „Wprost” Jerzy Engelking, zastępca prokuratora generalnego.

Akcja śledczych, związana z ujawnioną przez „Wprost” gigantyczną aferą korupcyjną w służbie zdrowia, zaczęła się w piątek rano. Radio RMF FM podało, że do 66 szpitali i dwóch siedzib NFZ wkroczyli policjanci i prokuratorzy, którzy zabezpieczyli dokumentację dotyczącą zaopatrzenia placówek w sprzęt medyczny i leki. Najwięcej szpitali jest kontrolowanych w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

WP

Rafał Pasztelański, Dorota Kania

Polub WP Wiadomości
WP
WP