Trwa ładowanie...
d4jpc18

Śląskie. Zatrzymani za wyłudzenie podatku VAT

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, wchodzące w skład organizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Zarzuty korupcyjne usłyszały 3 osoby, z których jedna trafiła do aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śląskie. Zatrzymani za wyłudzenie podatku VAT
d4jpc18

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach i Małopolski Wydział Terenowy Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów w Krakowie zakończyli prowadzone postępowanie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej działającej w latach 2014-2015 i zajmującej się wyłudzaniem nienależnych zwrotów podatku VAT z urzędów skarbowych na terenie m.in. województwa małopolskiego i śląskiego. Oskarżono i zatrzymano kilkunastu podejrzanych. Teraz dołączyło do nich trzech kolejnych. Spraw mieli doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Skarb Państwa w kwocie co najmniej 1 mln zł. oraz usiłowali wyłudzić kwotę ponad 1 mln 300 tys. zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Katowicach członkowie grupy przestępczej usłyszeli zarzuty m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, poświadczanie nieprawdy w dokumentach, popełnienie przestępstw skarbowych oraz przestępstw korupcyjnych dotyczących przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

d4jpc18

Koronawirus w Polsce. ZNP komentuje "żart" 2 uczniów z Targówka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jpc18

Podziel się opinią

Share
d4jpc18
d4jpc18
Więcej tematów