Trwa ładowanie...
drspmru

Śląskie. Wyspa tylko dla ptaków

Na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, na Zbiorniku Goczałkowickim rozpoczęły się prace związane z zabezpieczeniem siedlisk rybitwy rzecznej, która od wielu lat gniazduje w tym rejonie.
Share
Sprzęt do budowy wyspy został już przygotowany.
Sprzęt do budowy wyspy został już przygotowany.Źródło: RDOŚ w Katowicach, Fot: RDOŚ w Katowicach
drspmru

Prace są częścią projektu Life.Vistula.pl. Jego głównym celem jest zabezpieczenie siedlisk ptaków w obszarach Natura 2000 położonych w Dolinie Górnej Wisły.

W rejonie ujścia Wisły do zbiornika powstanie wyspa dla ptaków o powierzchni około 450 m kw. Co roku kilkaset gniazd rybitwy rzecznej ulega zatopieniu w okresie lipcowych deszczy, kiedy poziom wody w zbiorniku podnosi się. Dzięki budowie wyspy, będące pod ochroną ptaki, będą mogły bezpiecznie wyprowadzać swoje lęgi.

Budowa wyspy zakończy się w listopadzie.

drspmru

Działanie to jest realizowane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów. Jest ono finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Cały projekt jest finansowany głównie ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Piotr Nisztor nie napisze już o Bońku. Kneblowanie ust dziennikarzom? "To szokujące"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drspmru

Podziel się opinią

Share
drspmru
drspmru
Więcej tematów