Trwa ładowanie...
d2yr596

Koronawirus. Kopalnia Soli wspiera wielicki sanepid

Epidemia koronawirusa zarówno w całym kraju jak i w powiecie wielickim nie daje za wygraną, a wręcz przyspiesza. W gminach powiatu wielickiego dobowy przyrost zachorowań na COVID-19 bije rekordy prawie każdego dnia.
Share
Kopalnia Soli wspiera wielicki sanepid podczas epidemii COVID-19
Kopalnia Soli wspiera wielicki sanepid podczas epidemii COVID-19
d2yr596

Sytuacja pogarsza się również w wielickim sanepidzie – pojawiają się braki kadrowe oraz sprzętowe. Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiczną w Wieliczce wsparła Kopalnia Soli „Wieliczka”. Z końcem minionego miesiąca do wielickiego sanepidu trafiły z kopalni wyjątkowo potrzebne ostatnimi czasy urządzenia.

Przekazano m.in. telefony komórkowe, laptopy, materiały biurowe, a także środki ochrony indywidualnej. Prezes Paweł Nowak, dyrektor Tomasz Broniowski, pełnomocnik Michał Roehlich przekazali je w imieniu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., a z ramienia Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna członek zarządu Jan Ziobro.

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna stoi na pierwszej linii wojny z koronawirusem, a ta walka jest naszą wspólną sprawą i odpowiedzialnością - podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

d2yr596

Zobacz też: Kaja Godek z nową inicjatywą. Leszek Miller przestrzega PiS

- Aż 2/3 pracowników kopalni mieszka w powiecie wielickim, kopalnia jest zatem na wskroś wielicka. Po prostu nie mogliśmy pozostać obojętni, musieliśmy pomóc mieszkańcom regionu, wesprzeć Stację w jej zmaganiach o nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo - dodaje.

Na tym pomoc się nie kończy. Dyrektor Biura Spółki - Tomasz Broniowski zapowiedział, że od początku listopada kopalnia wesprze PSSE w Wieliczce również osobowo - dwie pracownice kopalni wzmocnią załogę wielickiego sanepidu. W obliczu rozpędzającej się pandemii musimy być solidarni i pomagać sobie nawzajem.

Źródło: wieliczkacity.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yr596

Podziel się opinią

Share
d2yr596
d2yr596
Więcej tematów