Trwa ładowanie...
dzj294y

Śląsk: ze śmiertelną dawką alkoholu w organizmie 36-latek prowadził samochód

W Żarkach pijany 36-letni mężczyzna prowadził samochód. Po przepadaniu alkomatem przez policjantów okazało się, że miał w organizmie niemal 4 promile, czyli prawie śmiertelną dawkę alkoholu. Obecnie kierowca znajduje się w areszcie.
Share
Śląsk: ze śmiertelną dawką alkoholu w organizmie 36-latek prowadził samochód
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
dzj294y

- Nad ranem policjanci zauważyli kierującego osobowym volvo, który nagle zatrzymał auto. Wszystko wskazywało na to, że kierowca nie może odpalić ponownie samochodu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się dzieje, ale kiedy zbliżyli się do pojazdu, wyczuli od kierowcy alkohol. Poddali go badaniu stanu trzeźwości. 36-latek miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu - mówi Wirtualnej Polsce asp. sztab. mgr Magdalena Modrykamień z myszkowskiej policji.

Zdaniem lekarzy jest to już śmiertelna dawka, ale mężczyźnie było ciągle mało. Po przesłuchaniu okazało się, że mężczyzna samochodem wybrał się właśnie po alkohol do sklepu, do którego miał zaledwie kilkaset metrów.

- Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za to przestępstwo przed sądem. Grożą mu nawet 2 lata więzienia - kończy Modrykamień.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dzj294y

Podziel się opinią

Share
dzj294y
dzj294y
Więcej tematów