Trwa ładowanie...

Śląsk. Skażona woda w gminie Wielowieś

W gminie Wielowieś na Śląsku sanepid wykrył w sieci wodociągowej bakterie coli. Beczkowozy dowożą wodę dla prawie 6 tysięcy osób. Nie wiadomo, co spowodowało zanieczyszczenie. Przyczynę ustala sanepid.
Share
Śląsk. Bakteria coli w gminie Wielowieś
Śląsk. Bakteria coli w gminie WielowieśŹródło: Getty Images
d26ov1h

Beczkowozy pojawiły się w 9 miejscowościach w gminie Wielowieś. Mieszka w nich około 6 tysięcy osób. Sanepid wykrył tam w sieci wodociągowej bakterie coli. Przyczyna skażenia nie jest jeszcze zna, trwa dezynfekcja siedzi wodociągowej i ustalanie, dlaczego bakteria znalazła się w wodociągach.

Gliwicki sanepid ostrzega mieszkańców, że nie mogą wykorzystywać wody z wodociągów do picia, przygotowywania posiłków, mycia owoców, warzyw i naczyń. Nie wolno również korzystać z niej przy myciu zębów. Woda może być jednak wykorzystywana do kąpieli, ale w przypadku osób starszych i niemowląt należy zachować ostrożność i wcześniej wodę zagotować.

"Jakość wody będzie na bieżąco monitorowana celem potwierdzenia skuteczności podjętych działań naprawczych, a informacje będą stale aktualizowane" - zapewnia Powiatowy Inspektor Sanitarny w komunikacie. Mieszkańcy gminy korzystają z wody z beczkowozów od piątku.

d26ov1h

Zobacz też: Awaria w "Czajce". Bartosz Arłukowicz: Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26ov1h

Podziel się opinią

Share
d26ov1h
d26ov1h
Więcej tematów