Trwa ładowanie...

Skuli tynki w mieszkaniu Roberta J. Szukają śladów ws. oskórowanej studentki

Śledczy przeszukują krakowskie mieszkanie i piwnicę Roberta J. Zburzono w nich część ścian i stropów. 52-letni mężczyzna jest podejrzany o brutalne zabójstwo i oskórowanie 23-letniej studentki. Do makabrycznej zbrodni doszło w listopadzie 1998 roku.
Share
Krakowski sąd okręgowy zastosował wobec 52-latka trzymiesięczny areszt
Krakowski sąd okręgowy zastosował wobec 52-latka trzymiesięczny aresztŹródło: PAP/EPA, Fot: Jacek Bednarczyk
d4dnpll

Od poniedziałku prokurator oraz policjanci z krakowskiego Archiwum X przeszukują mieszkanie Roberta J. na krakowskim Kazimierzu. Decyzję o skuciu tynku ze ścian podjęto z racji tego, że krótko po zaginięciu Katarzyny Z. Robert J. miał swoje mieszkanie gruntownie wyremontować.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłą środę w Krakowie. 52-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem studentki religioznawstwa, Katarzyny Z.

Przestępstwo to zagrożone jest karą na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

d4dnpll

Zobacz także:* Krzywak dla WP: Robert J. wyglądał jakby spodziewał się zatrzymania*

Robert J., według informacji przekazanych przez prokuraturę, złożył obszerne wyjaśnienia, które były nagrywane. Odmówił odpowiedzi na niektóre pytania. Krakowski sąd okręgowy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Fragmenty skóry i ciała studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyny Z. wyłowiono z Wisły 7 i 14 stycznia 1999 r. Zwłoki zostały pozbawione skóry, jej fragmenty były fachowo odcięte i wypreparowane. Dzięki badaniom genetycznym ustalono, iż ofiarą jest zaginiona w listopadzie 1998 r. studentka UJ.

Zatrzymanie podejrzanego było możliwe dzięki użyciu nowatorskich metod, w tym badań 3D fragmentów skóry zamordowanej.

Źródło: WP, Polsat News, PAP

d4dnpll

Podziel się opinią

Share
d4dnpll
d4dnpll
Więcej tematów