Trwa ładowanie...

Skandal w Krzeszowicach. Nagrywał osoby korzystające z toalet

• Podejrzany montował kamery w toaletach urzędów, firm i prywatnych domach

• Policja sprawdza, czy mężczyzna nie publikował filmów, np. w internecie

• Zatrzymanemu grozi kara pozbawienie wolności od trzech do pięciu lat.

Share
Skandal w Krzeszowicach. Nagrywał osoby korzystające z toalet
Źródło: Policja
d4jn84g

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podstępne nagrywanie osób korzystających z toalet w urzędach i firmach w podkrakowskich Krzeszowicach i okolicznych miejscowościach. Trzydziestokilkulatek używał do podglądania ukrytej kamery.

Jak poinformowała małopolska policja, podejrzany montował kamery w specjalnych haczykach, które wieszał w toaletach urzędów, firm, ośrodków zdrowia, a nawet w prywatnych domów.

- Te zakamuflowane kamery miały własne zasilanie, pamięć wewnętrzną oraz czujnik ruchu. Nagrywały one osoby w trakcie czynności intymnych, m.in. w toaletach, ale - na co wskazują wstępne ustalenia - być może również w sklepach odzieżowych - powiedział Michał Kondzior z biura prasowego małopolskiej policji. Dodał, że policja sprawdza, czy nie publikował filmów, np. w internecie.

d4jn84g

Funkcjonariusze zajęli się sprawą po tym, jak w jednym z urzędów pracownica zauważył haczyk w toalecie. Uznała to za dobry pomysł szefa instytucji, ponieważ na haku można było zawiesić np. torebkę. Okazało się jednak, że pomysłodawcą zamontowania haczyka nie był kierownik placówki. Haczyk zaś zniknął. Policjanci, po otrzymaniu informacji o tajemniczym przedmiocie, doszli do wniosku, że mógł on być zakamuflowaną kamerą. Potem przejrzeli monitoring urzędu i wytypowali podejrzanie się zachowującego mężczyznę. Został zatrzymany; zabezpieczono też jego komputer, nośniki danych oraz dwie mikrokamery. Policjanci ustalili, że mężczyzna od wiosny montował na pewien czas kamery w toaletach.

Zatrzymanemu grozi kara pozbawienie wolności od trzech do pięciu lat.

d4jn84g

Podziel się opinią

Share
d4jn84g
d4jn84g
Więcej tematów