Trwa ładowanie...
d19jtvb

Silne trzęsienie ziemi w Chinach. Wśród ofiar są turyści

Co najmniej 9 osób, w tym 6 turystów, poniosło śmierć a 164 zostały ranne w rezultacie trzęsienia ziemi o skali 6,5 st. w prowincji Syczuan (Sichuan) w południowo zachodnich Chinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi w Chinach
Trzęsienie ziemi w Chinach (PAP)
d19jtvb

Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) wstrząsy nawiedziły w środę późnym wieczorem czasu lokalnego górzysty rejon położony w odległości ok. 200 km na północny zachód od miasta Guangyuan.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości ok. 10 km.

Turyści odcięci od świata

Rejon ten, a zwłaszcza rezerwat Jiuzhaigou, licznie odwiedzają turyści ze względu na jego walory krajobrazowe i liczne szlaki wycieczkowe. Władze prowincji poinformowały, że ok. 100 turystów został odciętych od świata przez lawinę ziemną, która zeszła po wstrząsach.

Według agencji Xinhua z rejonu wstrząsów zdołano ewakuować 31.500 turystów. Ewakuowano m. in. 2.800 turystów z hotelu, w którym zawalił się dach.

d19jtvb

Brak informacji o narodowości turystów, ale rejon ten jest znacznie bardziej popularny wśród Chińczyków niż wśród cudzoziemców.

Na zdjęciach i w relacjach telewizyjnych z rejonu wstrząsów widać że wiele budynków zostało uszkodzonych, ucierpiała też infrastruktura.

Prowincja Syczuan położona jest na terenach aktywnych sejsmicznie. W katastrofalnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten rejon w 2008 r., zginęło ponad 70 tys. ludzi.

Zobacz także: Trzęsienie ziemi na wyspie Kos. Relacja dziennikarki WP

d19jtvb

Podziel się opinią

Share
d19jtvb
d19jtvb
Więcej tematów