Trwa ładowanie...
d25mohw

Silesianistyka - nowy kierunek na UŚ. Zapisy na studia śląskie ruszą jeszcze w tym roku

Na UŚ powstanie nowy kierunek - studia śląskie. Elitarne i pierwsze w Polsce studia regionalne powstaną z połączenia kilku wydziałów i ruszą jeszcze w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silesianistyka - nowy kierunek na UŚ. Zapisy na studia śląskie ruszą jeszcze w tym roku
(Facebook / Uniwersytet Śląski)
d25mohw

- Senat Uniwersytetu Śląskiego wyraził zgodę na utworzenie w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego na Wydziale Filologicznym od roku akademickiego 2015/2016 studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunku studia śląskie (Silesian Studies) - poinformował w komunikacie Uniwersytet Śląski.

Tym samym spełniło się marzenie wielu Ślązaków oraz naukowców, którzy od lat starali się stworzyć kierunek poświęcony Górnemu Śląskowi.

- To jest pomysł, który pewnego czasu chodził nam po głowach. Cieszymy się, że będzie on na wydziale filologii. W czasie kształcenia przykłada się dużą wagę do interdyspylinalności, dlatego do współpracy zaproszeni są filolodzy, kulturoznawcy, socjolodzy, również wydział prawa i administracji - ponieważ każdy region ma swoje prawo - mówi Wirtualnej Polsce prof. Marian Kisiel, pomysłodawca stworzenia studiów śląskich.

d25mohw

- Studia śląskie są dla osób, które już mają licencjat i mają charakter akademicki, a nie zawodowy. To realizacja pewnej potrzeby, która była zgłaszana przez Ślązaków. Ludzie chcą pogłębionej wiedzy na temat Górnego Śląsku - dodaje prof. Kisiel.

- Rekrutacja na nowy kierunek to będą zwykłe zapisy, nie będzie żadnej rozmowy wstępnej. Uważamy, że każdy licencjat ma prawo do takich studiach - kończy rozmowę z Wirtualną Polską prof. Marian Kisiel.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d25mohw

Podziel się opinią

Share
d25mohw
d25mohw
Więcej tematów