ycipk-3d51zo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siedmiu Czechów zginęło pod lawiną w Zachodnich Tatrach

Pod potężną lawiną, która zeszła w sobotę rano w Zachodnich Tatrach na Słowacji, zginęło siedmiu Czechów - poinformował Jozef Janiga, naczelnik słowackiego GOPR-u (Horska Zachranna Slużba (HZS). Wcześniej podawano, że zginęło pięć osób, a dwie są poszukiwane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedmiu Czechów zginęło pod lawiną w Zachodnich Tatrach
(AFP)
ycipk-3d51zo
Podziel się

Relacja Beaty Sabały-Zielińskiej, reportera Radia ZET

Lawina zaskoczyła ośmioosobową grupę turystów, którzy obozowali w górach w Spalonym Żlebie na Zwierówce. Tylko jednemu turyście udało się wydostać spod śniegu i zawezwać pomoc.

ycipk-3d51zo

Według Janigi, turyści spędzili noc z piątku na sobotę pod namiotami w górach, pomimo wielkiego zagrożenia lawinami.

W akcji ratowniczej uczestniczyły także trzy helikoptery, w tym jeden z Polski.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3d51zo

ycipk-3d51zo
ycipk-3d51zo