Trwa ładowanie...

Sezon truskawkowy. Co myślą o nich Polacy?

Na półkach i straganach możemy zobaczyć coraz więcej truskawek. Już niedługo pełną parą zacznie się sezon na te owoce i będziemy mogli zakupić je na każdym rogu. Zapytaliśmy Polaków, czy zwracają uwagę na ich kraj pochodzenia i cenę.

Sezon truskawkowy. Co myślą o nich Polacy?Sezon truskawkowy. Co myślą o nich Polacy?Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d4kh3e7
d4kh3e7

Truskawki już zaczynają przyciągać uwagę konsumentów. Ponownie rozpoczyna się debata, czy krajowe owoce są lepsze od tych importowanych. Rodzi się pytanie, czy naprawdę zwracamy uwagę na kraj pochodzenia truskawek? Zapytaliśmy o to Polaków.

Czy kraj pochodzenia ma znaczenie?

34 proc. respondentów odpowiedziało, że zdecydowanie zwraca uwagę na kraj pochodzenia truskawek. Kolejne 34 proc. stwierdziło, że "raczej tak". Oznacza to, że ta kwestia jest ważna dla aż 68 proc. pytanych.

Natomiast 16 proc. badanych raczej nie zwraca uwagi na kraj pochodzenia, a 6 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie" tego nie robi, co łącznie daje 22 proc. wszystkich badanych. 10 proc. respondentów uznało, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wojna w Ukrainie a bezpieczeństwo Polski w Unii. "Trzeba dokonać wyboru"

Cena adekwatna do jakości?

Zapytaliśmy również Polaków o ich stosunek do cen truskawek obecnie dostępnych na rynku. "W sklepach zaczynają pojawiać się pierwsze polskie truskawki, które kosztują ponad 10 zł za opakowanie 250 g. Według Ciebie to...".

d4kh3e7

46 proc. respondentów odpowiedziało, że jest to "zdecydowanie za drogo", a 36 proc. uznało, że "raczej drogo". Tylko 6 proc. badanych miało inne zdanie na ten temat - bagatelizując wysokość ceny. Z kolei 12 proc. ankietowanych stwierdziło, że trudno odpowiedzieć na to pytanie.

Badanie przeprowadzono na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1153 osób. Badanie zrealizowano w dniach 5-7 kwietnia 2024 r, metodą CAWI.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kh3e7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kh3e7
Więcej tematów