Trwa ładowanie...
seks
25-03-2008 06:55

"Seks przed 18 rokiem życia powinien być zabroniony"

Seks z Polakiem poniżej 18 roku życia ma być zabroniony - tak chce rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska. Kontrowersyjna rzeczniczka uważa, że obecna granica wieku, 15 lat, jest zbyt niska - pisze "Dziennik".

Share
"Seks przed 18 rokiem życia powinien być zabroniony"Źródło: Jupiterimages
d3vmsmg

"Dziennik" dotarł do wystąpienia Ewy Sowińskiej na KUL z 10 marca, w którym proponuje, by kodeks karny zabraniał kontaktów seksualnych z osobami do 18. roku życia, a nie jak dotąd do 15. Jedyny efekt będzie taki, że zwiększy się liczba przestępców - komentują eksperci i politycy.

Ochrona praw dziecka zaczyna się od momentu poczęcia, a kończy wraz z osiągnięciem pełnoletności. Ustawodawstwo nie do końca wprowadza tę zasadę w życie, np. w odniesieniu do kwestii zachowań o charakterze seksualnym (...). Jak wiemy, przed częścią czynów dzieci są chronione jedynie do 15. roku życia - przekonywała Sowińska słuchaczy podczas cyklicznej konferencji "Tydzień prawników na KUL". Po czym dodała, że w jej ocenie powinno się podnieść tę granicę i ochroną objąć wszystkie osoby niepełnoletnie.

Prof. Magdalena Środa jest przekonana, że pomysł nie ma sensu. Doprowadzi to do kuriozalnych z punktu widzenia prawa sytuacji, kiedy np. 18-latek będzie mógł pójść do więzienia za to, że sypia ze swoją pół roku młodszą koleżanką - podkreśla.

d3vmsmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vmsmg
d3vmsmg
Więcej tematów