Trwa ładowanie...
ycipk-8bsxbp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun mianował koordynatora ds. wirusa Ebola

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun mianował oenzetowskiego eksperta ds. zdrowia publicznego koordynatorem światowych wysiłków w walce z wirusem Ebola. Powiedział, że wspólnym wysiłkiem można powstrzymać chrobę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko Nigerii potwierdzono dziewięć przypadków zachorowań, w tym dwa ze skutkiem śmiertelnym
Tylko Nigerii potwierdzono dziewięć przypadków zachorowań, w tym dwa ze skutkiem śmiertelnym (PAP/EPA, Fot: AHMED JALLANZO)
ycipk-8bsxbp

Koordynatorem został brytyjski lekarz David Nabarro, który wcześniej był zaangażowany z ramienia ONZ m.in. w zwalczanie ptasiej grypy i epidemii zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej SARS.

Zdaniem Ban Ki Muna, najważniejsze jest uniknięcie paniki i strachu. - Ebolę można powstrzymać - powiedział. Wezwał jednocześnie wspólnotę międzynarodową, by jak najszybciej zaradziła brakom w personelu lekarskim i pielęgniarskim oraz w sprzęcie medycznym w miejscu wybuchu epidemii, czyli Afryce Zachodniej.

Według ogłoszonego w poniedziałek przez WHO bilansu, liczba ofiar śmiertelnych w Afryce Zachodniej wyniosła 1013, zarażonych jest 1848 ludzi.

ycipk-8bsxbp

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-8bsxbp

ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów