ycipk-4jf4x0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sejm nie zbierze się wcześniej, by debatować o rozwiązaniu

Nie będzie wcześniejszego posiedzenia Sejmu, na którym miałyby być rozpatrzone wnioski o samorozwiązanie Sejmu - poinformował dziennikarzy wicemarszałek Wojciech Olejniczak posiedzeniu Konwentu Seniorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm nie zbierze się wcześniej, by debatować o rozwiązaniu
(PAP)
ycipk-4jf4x0

Na zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia nie zgodziło się Prawo i Sprawiedliwość, reprezentowane w Konwencie Seniorów przez Marka Kuchcińskiego. Według Olejniczaka, Kuchciński nie przedstawił żadnych argumentów, a tylko oświadczył, że PiS nie zgadza się na zwołanie posiedzenia.

Inaczej całą sprawę widzi marszałek Marek Jurek: Zachęciłem kluby do rozmów między sobą na temat tego wniosku - powiedział. Uważa też, że nie ma potrzeby zwoływać szybciej dodatkowego posiedzenia, bo na razie nie widać odpowiedniej większości, która byłaby w stanie przegłosować wcześniejsze zakończenie kadencji.

PiS chce powołania komisji śledczej, która zajęłaby się nagraniami z rozmów ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego i posłanki Samoobrony Renaty Beger oraz wekslami posłów partii Andrzeja Leppera. Samoobrona z kolei proponuje, by komisja zbadała sprawę korumpowania posłów tej partii.

ycipk-4jf4x0

Zdaniem wicemarszałka Bronisława Komorowskiego, byłoby lepiej, gdyby wniosek o samorozwiązanie był rozpatrywany wcześniej. Rozpatrywanie wniosku przez Sejm 10 października oznacza, że tydzień dłużej będziemy mieć sytuację pełną niejasności i wątpliwości - dodał.

Komorowski uważa, że istnieje szansa na samorozwiązanie Sejmu. PiS myśli na ten temat zdecydowanie inaczej niż w środę. Ich postawa ewoluuje w dobrym kierunku. Toczy się wewnątrz PiS bardzo poważna dyskusja na temat przedłużającego się procesu gnilnego" - powiedział polityk PO.

Konwent postanowił, że na rozpoczynającym się 10 października czterodniowym posiedzeniu Sejmu będzie głosowany wniosek o samorozwiązanie Izby. Wniosek taki złożyła już opozycja.

Zwołania wcześniejszego posiedzenia Sejmu domagała się opozycja. (bart)

ycipk-4jf4x0

*Wydarzenia TV POLSAT*

Więcej na ten temat w serwisie Wydarzenia.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jf4x0

ycipk-4jf4x0
ycipk-4jf4x0