Trwa ładowanie...
dt7y842

Sędziowie z Krakowa odpowiadają Morawieckiemu. "Tu nie ma grupy przestępczej"

Krakowscy sędziowie Sądu Apelacyjnego skrytykowali wypowiedź premiera sugerującą obecność grupy przestępczej w ich szeregach. "Wyrażamy sprzeciw wobec insynuacji dla osiągnięcia celów politycznych" - piszą w uchwale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Krakowie wydali uchwałę, w której odnoszą się słów Mateusza Morawieckiego o "grupie przestępczej"
Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Krakowie wydali uchwałę, w której odnoszą się słów Mateusza Morawieckiego o "grupie przestępczej" (Agencja Gazeta, Fot: Michał Łepecki)
dt7y842

Podczas Zebrania Sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie została przyjęta uchwała, która odpowiada na słowa Mateusza Morawieckiego skierowane do FransaTimmermansa. Premier żądał wtedy od Komisji Europejskiej kontroli, aby zwalczyć działalność "grupy przestępczej".

W głosowaniu wzięło udział 27 sędziów, z czego 26 chciało przyjęcia uchwały, a jedna osoba się wstrzymała - podaje portal lex.pl.

"Sprzeciwiamy się dyskwalifikowaniu postaw sędziów, dążących do zachowania niezależności władzy sądowniczej, poprzez nieuzasadnione przypisywanie im działań o charakterze przestępczym i patologicznym. Po raz kolejny zwracamy uwagę na niedopuszczalność próby uzasadniania niezgodnych z Konstytucją RP zmian w wymiarze sprawiedliwości, rzekomym związkiem sędziów z domniemywanymi przestępstwami, jakie miały mieć miejsce w sądzie" - czytamy w uchwale.

dt7y842

Sędziowie wyrazili również "stanowczy sprzeciw wobec działań, które polegają na posługiwaniu się insynuacją dla osiągnięcia partykularnych celów politycznych". Wypowiedzi premiera bronił w ub. czwartek Jacek Sasin. - Jeśli Frans Timmermans tak interesuje się tym, co dzieje się w polskich sądach, to dobrze, żeby widział wszystkie strony - wyjaśniał minister.

Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Źródło: lex.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt7y842

Podziel się opinią

Share

dt7y842

dt7y842
Więcej tematów