Trwa ładowanie...
d436ohv

Sędziowie z Krakowa nie odpuszczają swojej prezes. Chcą niezwłocznej dymisji

Zgromadzenie krakowskich sędziów Sądu Okręgowego poparło w poniedziałek wotum nieufności wobec prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej. Za jej pozostaniem opowiedziało się jedynie 10 z 67 sędziów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie Sądu Okręgowego z Krakowa zarzucają swojej prezes Dagmarze Pawełczyk-Woickiej niekompetencję
Sędziowie Sądu Okręgowego z Krakowa zarzucają swojej prezes Dagmarze Pawełczyk-Woickiej niekompetencję (Agencja Gazeta, Fot: Adrianna Bochenek)
d436ohv

Krakowscy sędziowie SO kontynuują bunt przeciwko mianowanej przez Zbigniewa Ziobrę prezes. Uważają, że Dagmara Pawełczyk-Woicka "zagraża obronie wolnych sądów oraz jest niekompetentna". Na spotkaniu pojawiła się również jej poprzedniczka Beata Morawiec. "Uznajemy, że zaproszenie nie ma na celu wysłuchanie naszych racji, a jest próbą nieuzasadnionego przedstawienia sprawy, jako konfliktu personalnego między obecną, a byłą szefową" - napisali.

Sędziowie chcą zakończenia tej patowej sytuacji i domagają się "publicznego przestawienia stanowiska odnośnie sposobu zarządzania sądami okręgu krakowskiego, pomimo uzasadnionych wątpliwości, czy obecny KRS został wybrany w sposób zgodny z Konstytucją". Zgadzają się również na rozmowę z udziałem członków KRS na Zgromadzeniu Przedstawicieli Sądu Okręgowego w Krakowie lub na posiedzeniu plenarnym z udziałem reprezentacji sędziów z ich okręgu.

d436ohv

Dagmara Pawełczyk-Woicka już wcześniej została wzywana przez sędziów do ustąpienia ze sprawowanej funkcji. Argumentowali oni, że powołanie obecnej prezes na stanowisko to wyraz "lekceważenia porządku konstytucyjnego, co ma prowadzić do zniszczenia trójpodziału władzy". Zarzucali jej też brak doświadczenia i kwalifikacji do sprawowania funkcji, polityczną zależność oraz nieumiejętną współpracę z pozostałymi organami sądu.

Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d436ohv

Podziel się opinią

Share

d436ohv

d436ohv
Więcej tematów