Trwa ładowanie...

Schetyna: PO nie jest za przyjęciem uchodźców. Kopacz obiecywała co innego

Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski - mówi lider PO o uchodźcach. W 2015 roku rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję o podziale uchodźców, docierających do Europy. Polsce miało przypaść ponad 6 tys. z ogólnej puli 120 tys. uchodźców.
Share
Schetyna: PO nie jest za przyjęciem uchodźców. Kopacz obiecywała co innego
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1dlrrk

Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna dziennikarzowi TVP Info. - Jestem za tym, by nie przyjeżdżali do Polski - dodał. Kwestii przyjęcia imigrantów do Polski dotyczyło jedno z ugiegłotygodniowych pytań rzeczniczki PiS Beaty Mazurek do polityków PO.

O tę sprawę Schetyna został zapytany przez dziennikarza TVP Info. Pytanie brzmiało, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski. "Nie, jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski" - odpowiedział szef Platformy.

Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy, że nie przyjmujemy uchodźców, lider PO odparł: "tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców".

Nagranie tej rozmowy z szefem PO, TVP Info umieściła na swym profilu na twitterze. W komentarzu do tego nagrania rzecznik PO Jan Grabiec napisał na twitterze m.in.: "Tak ma wyglądać rozmowa @pisorgpl z opozycją? Politycy PiS wysyłają "dziennikarzy", bo boją się prawdziwej debaty. Odwagi! #WzywamyDoDebaty".

d1dlrrk

Wcześniej na konferencji prasowej Schetyna odnosząc się do sprawy przyjęcia imigrantów, mówił: Jest pytanie, czy będziemy uczestniczyć w rozmowie na temat solidarnego działania Unii Europejskiej w tej kwestii - dodał Schetyna.

Lider PO zadaje pytanie premier Szydło

- Jest pytanie, czy rząd PiS będzie angażował się w pomoc dla obozów uchodźczych w Libanie, Jordanii i w Turcji, jest pytanie, czy podejmie współpracę z UE, czy będzie realizował oczekiwania finansowania procesu wyjazdu, czy odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów ich zamieszkania. To są pytania, które ja dzisiaj zadaję premier Szydło - mówił Schetyna.

Ostatnio premier Szydło mówiła o przekazaniu 4 mln zł na odbudowę domów w Syrii, rząd ogłosił, że angażuje się w pomoc uchodźcom za granicą razem ze stroną kościelną.

d1dlrrk

Podziel się opinią

Share
d1dlrrk
d1dlrrk
Więcej tematów