ycipk-380jxp
Defence24IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samoobrona chce zmienić ustawę o CBA

Lider Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że jego ugrupowanie ma prawo wnieść poprawki do ustaw o CBA i wojskowych służbach specjalnych. Obie ustawy Samoobrona uważa za niezgodne z konstytucją - pisze "Rzeczpospolita". Marek Kuchciński z PiS powiedział, że jego partia będzie rozmawiała z Samoobroną w ciągu dwóch tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samoobrona chce zmienić ustawę o CBA
(PAP)
ycipk-380jxp

"Rzeczpospolita" napisała, że Samoobrona chce zaproponować zmiany w uchwalonych niedawno ustawach. Podczas głosowań w parlamencie partia nie zgłaszała jednak żadnych zastrzeżeń w tej sprawie. Teraz uważa, że ustawa o CBA jest niekonstytucyjna, bo ingeruje w prywatność i swobodę gospodarczą.

Politycy PiS są zszokowani tym, że Samoobrona mówi "tym samym głosem co SLD". Przypuszczają, że może to być prowokacja byłych funkcjonariuszy służb.

- Nie tylko czeka nas rozmowa, ale i wyjaśnienie spraw - powiedział Marek Kuchciński. Zaznaczył jednak, że o fakcie wie wyłącznie z mediów i jego zdaniem "trzeba porozmawiać z koalicjantami bez pośrednictwa mediów".

ycipk-380jxp

Dodał, że do rozmów z Samoobroną dojdzie prawdopodobnie "albo w przyszłym tygodniu, albo w tygodniu poprzedzającym posiedzenie Sejmu". To jest kwestia jeszcze do ustalenia, czy będziemy wszyscy w Warszawie - argumentował szef klubu PiS.

Zdaniem Kuchcińskiego "trochę dziwi powrót do opracowanych już i wspólnie przyjętych ustaw". Myślę jednak, że w dyskusji spokojnie wyjaśnimy wszystkie niuanse i znajdziemy jakieś pole do porozumienia- powiedział.

Andrzej Lepper przyznał dziś w Radiu Zachód, że Samoobrona korzysta z podpowiedzi ekspertów w tym zakresie. Zaprzeczył jednak, że chodzi o byłych szefów WSI, o których dziś pisze "Rzeczpospolita".

Wicepremier powiedział, że wątpliwości w sprawie pojawiły się już po głosowaniu w Sejmie. Dodał, że podobna sytuacja jest teraz w przypadku ustawy lustracyjnej, do której uwagi zgłasza prezydent. Mogliśmy się pomylić- mówi lider Samoobrony.

ycipk-380jxp

Andrzej Lepper podkreślił, że Samoobrona oficjalnie zgłosiła PiS-owi swoje zastrzeżenia. Zaznaczył, że nie chodzi o podważenie całej ustawy, ale sprawdzenie podczas konsultacji z koalicjantem, czy nie został popełniony błąd.

Andrzej Lepper powiedział, że w opinii niektórych prawników nowe ustawy o CBA i wojskowych służbach mogą być sprzeczne z konstytucją.

Więcej: Rzeczpospolita - Lepper mówi głosem SLD

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-380jxp

ycipk-380jxp
ycipk-380jxp