ycipk-2kw5ij
ycipk-2kw5ij
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samochód wjechał w przystanek - 6 osób rannych

Sześć osób zostało rannych po tym jak samochód osobowy wjechał w przystanek autobusowy na warszawskiej Pradze - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2kw5ij

Do wypadku doszło ok. godz. 12.12. 29-letnia Małgorzata R., która prowadziła volkswagena lupo, tłumaczyła, że ktoś zajechał jej drogę a ona, by uniknąć zderzenia, gwałtownie skręciła kierownicą. Wjechała w przystanek, i raniła sześć osób oczekujących na autobus.

Kobieta była trzeźwa. Na miejscu są policjanci, którzy przesłuchują świadków i zabezpieczają ślady, tak by sprawdzić czy jej wersja wydarzeń jest prawdziwa - powiedział Jakubowski.

Jak poinformował koordynator zespołów ratownictwa medycznego wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego Marek Niemirski, dwie z rannych osób trafiły do szpitala na ul. Szaserów, jedna do Bielańskiego i trzy do Praskiego.

ycipk-2kw5ij

Ich stan można określić jako średni. Mają głównie obrażenia kończyn, wewnętrzne i w przypadku jednej osoby, kręgosłupa - powiedział.

Jedna z rannych osób ma ok. 60 lat, pozostałe są w wieku od 19 do 32.

W styczniu ubiegłego roku w wypadku na przystanku w Warszawie zginęło pięć osób a dwie zostały ranne. 29-letni Mikołaj P. jechał fordem z prędkością ok. 100 km/godz. wiaduktem Trasy Toruńskiej w Warszawie, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Podczas wyprzedzania auto uderzyło w krawężnik, odbiło się od niego i wpadło na przystanek autobusowy, na którym stało kilkanaście osób.

W październiku ubiegłego roku Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał Mikołaja P. na pięć lat więzienia.

ycipk-2kw5ij
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2kw5ij

ycipk-2kw5ij
ycipk-2kw5ij