Trwa ładowanie...
d7qukc8

Sąd nie miał litości. Więzienie za oplucie obcokrajowca

Mężczyzna, który opluł i zwyzywał podróżującego tramwajem Egipcjanina, trafi do więzienia - tak zdecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu. To nie koniec, bo jak donosi TVN24, Paweł K. zapłaci też 2,5 tysiąca złotych i odbędzie karę ośmiu miesięcy prac społecznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł K. za atak na obcokrajowca został skazany na dwa miesiące więzienia
Paweł K. za atak na obcokrajowca został skazany na dwa miesiące więzienia (TVN/x-news)
d7qukc8

- Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził ubolewanie i żal z powodu tego, co się stało. Nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć swojego zachowania, wskazał, że był pod wpływem alkoholu - powiedziała na antenie TVN24 sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, Katarzyna Wolff.

Do zdarzenia doszło w październiku. Polak zwyzywał obcokrajowca, opluł i kazał wyjść z tramwaju. Dodatkowo rozwścieczył go fakt, że Egipcjanin rozmawiał ze swoją żoną po angielsku. Podkreślił więc, że "Polska jest tylko dla Polaków".

"Nie jestem rasistą"

d7qukc8

- Nie jestem rasistą - stwierdził Paweł K. po wyjściu z sali rozpraw. Sąd zdecydował, że ma odbyć karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności i ośmiu miesięcy prac społecznych. Musi też zapłacić 2500 złotych parze obcokrajowców.

- Kara pozwala na to, żeby w przyszłości inne osoby dwa razy się zastanowiły, zanim w ten sposób cokolwiek powiedzą do osób o innym wyznaniu, bądź innej karnacji - powiedział w TVN24 prokurator Paweł Mat-Madajczak.

Źródło: TVN24

d7qukc8

Podziel się opinią

Share

d7qukc8

d7qukc8
Więcej tematów