Rząd Beaty Szydło w tarapatach? Nie. Nadal ma poparcie Polaków

Choć ostatnio najczęściej mówi się o wzmocnieniu pozycji Platformy Obywatelskiej, to rząd wciąż cieszy się uznaniem znacznej części Polaków. Jego pozycja jest stabilna, bo nie traci poparcia. Wzrasta ono jednak nieznacznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Rząd Beaty Szydło ma coraz więcej zwolenników. Różnica między poparciem dla niego w kwietniu i w maju jest niewielka. Wyniosła bowiem 1 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Poparcie dla rządu wyraziło 39 proc. pytanych, niezadowolenie - 34 proc. Liczba przeciwników obecnej władzy spadła o 1 pkt proc. Nie zmieniła się natomiast grupa osób obojętnych wobec rządu. Stanowią one 25 proc. wszystkich ankietowanych.

Wniosek? Polacy nie zmienili zdania o rządzie w ciągu ostatniego miesiąca.

51 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.) z kolei dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu. Przeciwnego zdania jest 38 proc. badanych (spadek o 3 pkt. proc.).

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-14 maja 2017 roku na liczącej 1.034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tendencja spadkowa?

O pogarszającej pozycji PiS mówili publicyści, potwierdzały to również sondaże.

Przypomnijmy, że w kwietniu po raz pierwszy od objęcia władzy przez obecny rząd Platforma Obywatelska wypadła w sondażu lepiej niż Prawo i Sprawiedliwość.

Z innego kwietniowego sondażu wynikało, że wygranym kolejnych wyborów parlamentarnych zostanie antypisowska koalicja PO-Nowoczesna-PSL.

Poprzedni, kwietniowy, sondaż CBOS-u pokazał z kolei, że wyścig pomiędzy PiS a PO wcale nie jest taki wyrównany - Platforma została daleko w tyle.

Źródło: PAP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.