Trwa ładowanie...
d23vjg4

Rząd Beaty Szydło w tarapatach? Nie. Nadal ma poparcie Polaków

Choć ostatnio najczęściej mówi się o wzmocnieniu pozycji Platformy Obywatelskiej, to rząd wciąż cieszy się uznaniem znacznej części Polaków. Jego pozycja jest stabilna, bo nie traci poparcia. Wzrasta ono jednak nieznacznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d23vjg4

Rząd Beaty Szydło ma coraz więcej zwolenników. Różnica między poparciem dla niego w kwietniu i w maju jest niewielka. Wyniosła bowiem 1 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Poparcie dla rządu wyraziło 39 proc. pytanych, niezadowolenie - 34 proc. Liczba przeciwników obecnej władzy spadła o 1 pkt proc. Nie zmieniła się natomiast grupa osób obojętnych wobec rządu. Stanowią one 25 proc. wszystkich ankietowanych.

Wniosek? Polacy nie zmienili zdania o rządzie w ciągu ostatniego miesiąca.

d23vjg4

51 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.) z kolei dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu. Przeciwnego zdania jest 38 proc. badanych (spadek o 3 pkt. proc.).

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-14 maja 2017 roku na liczącej 1.034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tendencja spadkowa?

O pogarszającej pozycji PiS mówili publicyści, potwierdzały to również sondaże.

d23vjg4

Przypomnijmy, że w kwietniu po raz pierwszy od objęcia władzy przez obecny rząd Platforma Obywatelska wypadła w sondażu lepiej niż Prawo i Sprawiedliwość.

Z innego kwietniowego sondażu wynikało, że wygranym kolejnych wyborów parlamentarnych zostanie antypisowska koalicja PO-Nowoczesna-PSL.

Poprzedni, kwietniowy, sondaż CBOS-u pokazał z kolei, że wyścig pomiędzy PiS a PO wcale nie jest taki wyrównany - Platforma została daleko w tyle.

Źródło: PAP

d23vjg4

Podziel się opinią

Share

d23vjg4

d23vjg4
Więcej tematów