Trwa ładowanie...

Rząd Beaty Szydło w tarapatach? Nie. Nadal ma poparcie Polaków

Choć ostatnio najczęściej mówi się o wzmocnieniu pozycji Platformy Obywatelskiej, to rząd wciąż cieszy się uznaniem znacznej części Polaków. Jego pozycja jest stabilna, bo nie traci poparcia. Wzrasta ono jednak nieznacznie.
Share
Beata Szydło
Beata SzydłoŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d8cfkqn

Rząd Beaty Szydło ma coraz więcej zwolenników. Różnica między poparciem dla niego w kwietniu i w maju jest niewielka. Wyniosła bowiem 1 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Poparcie dla rządu wyraziło 39 proc. pytanych, niezadowolenie - 34 proc. Liczba przeciwników obecnej władzy spadła o 1 pkt proc. Nie zmieniła się natomiast grupa osób obojętnych wobec rządu. Stanowią one 25 proc. wszystkich ankietowanych.

Wniosek? Polacy nie zmienili zdania o rządzie w ciągu ostatniego miesiąca.

d8cfkqn

51 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.) z kolei dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu. Przeciwnego zdania jest 38 proc. badanych (spadek o 3 pkt. proc.).

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-14 maja 2017 roku na liczącej 1.034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tendencja spadkowa?

O pogarszającej pozycji PiS mówili publicyści, potwierdzały to również sondaże.

d8cfkqn

Przypomnijmy, że w kwietniu po raz pierwszy od objęcia władzy przez obecny rząd Platforma Obywatelska wypadła w sondażu lepiej niż Prawo i Sprawiedliwość.

Z innego kwietniowego sondażu wynikało, że wygranym kolejnych wyborów parlamentarnych zostanie antypisowska koalicja PO-Nowoczesna-PSL.

Poprzedni, kwietniowy, sondaż CBOS-u pokazał z kolei, że wyścig pomiędzy PiS a PO wcale nie jest taki wyrównany - Platforma została daleko w tyle.

Źródło: PAP

d8cfkqn

Podziel się opinią

Share
d8cfkqn
d8cfkqn
Więcej tematów