Trwa ładowanie...
d2q8bcu

Ryszard Petru dokonał rozdzielności majątkowej przed złożeniem oświadczenia majątkowego

Dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia majątkowego Ryszard Petru dokonał rozdzielności majątkowej ze swoją żoną, Małgorzatą Petru - ustalił portal niezalezna.pl. Dzięki tej decyzji lider "Nowoczesnej" nie musi opisywać całego majątku, który jest w posiadaniu małżeństwa Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2q8bcu

2 grudnia na stronach sejmowych ukazały się oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. Polacy dowiedzieli się, że bankowiec Ryszard Petru jest milionerem. Może się jednak okazać, że to nie cały majątek szefa Nowoczesnej i jego żony - wszystkiego nie dowiemy się dzięki rozdzielności majątkowej, na jaką zdecydowali się państwo Petru.

Swoje oświadczenie majątkowe Ryszard Petru złożył 12 listopada 2015 r. Z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wynika, że wspólnota majątkowa Ryszarda Petru i jego żony ustała 30 października 2015 r. – czyli pięć dni po wyborach parlamentarnych, a dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia o posiadanym majątku.

Rozdzielność majątkowa ustanowiona przed złożeniem oświadczenia majątkowego sprawiła, że Ryszard Petru nie musiał ujawniać majątku, który do 30 października był wspólny z żoną. Zakładając hipotetycznie - dodaje "niezalezna.pl" - poseł mógł przed ustanowieniem rozdzielności przelać pieniądze na konto żony i ustalając rozdzielność, podzielić majątek tak, by pieniądze te stały się własnością żony.

d2q8bcu

Dla porównania poseł PO Andrzej Halicki, który ma wspólnotę majątkową z żoną, musiał w oświadczeniu ujawnić, ile żona ma na koncie.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej umożliwia bezpłatny dostęp do informacji o przedsiębiorcach i innych podmiotach w zakresie wskazanym w ustawie. Wpisy do ewidencji są dokonywane zdalnie poprzez system teleinformatyczny prowadzony przez Ministra Gospodarki lub tradycyjnie za pośrednictwem urzędu gminy wybranego przez wnioskującego o wpis przedsiębiorcę. I tak w danych dodatkowych odnoszących się do firmy „Ryszard Petru Consulting” (która również widnieje w oświadczeniu majątkowym posła .Nowoczesnej) czytamy, że „małżeńska wspólność majątkowa ustała dnia 30-10-2015 roku".

d2q8bcu

Podziel się opinią

Share
d2q8bcu
d2q8bcu
Więcej tematów