Trwa ładowanie...
d44wxh4

Ryszard Czarnecki ostrzega Dudę? "Powinien o tym pamiętać"

- Andrzeja Dudę wymyślił Jarosław Kaczyński. Prezydent powinien o tym pamiętać – mówi Ryszard Czarnecki, europoseł PiS oraz wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Ma dla prezydenta także radę, a może nawet ostrzeżenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d44wxh4

- Wierzę, że prezydent Duda będzie pamiętał o swoim zapleczu politycznym, dzięki któremu został prezydentem. Odradzałbym mu sięganie do argumentów, że dostał więcej głosów niż PiS w wyborach parlamentarnych, ponieważ zawsze w wyborach prezydenckich kandydat danej formacji zyskuje więcej głosów niż ta formacja - powiedział Czarnecki dla "Wprost".

- Kto wymyślił Andrzeja Dudę? Wymyślił go Jarosław Kaczyński. Myślę, że prezydent powinien o tym pamiętać - kontynuuje.

Czarnecki dodał, że "w Europie znane są przykłady krajów, w których prezydenci byli w kontrze do ich obozów politycznych". - Mam na myśli Bułgarię i Chorwację. W obu przypadkach skończyło się to przegraną tych prezydentów - podkreślił.

d44wxh4

Zobacz także: Prezydent jakiego nie znacie – kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

- Myślę, że nasz obóz nie chce, by sytuacja, która wytworzyła się po wetach prezydenta, przekształciła się w trwały konflikt - zapewnił Czarnecki. Dodał także, że w jego przekonaniu Duda wie, że w jego interesie nie jest antagonizowanie się z rządem.

d44wxh4

- Głębokie reformy, na jakich nam zależy, można skutecznie wprowadzać, tylko mając sprzyjającego prezydenta. Dlatego chcemy po następnych wyborach parlamentarnych mieć znowu naszą głowę państwa - podsumował europoseł.

d44wxh4

Podziel się opinią

Share

d44wxh4

d44wxh4
Więcej tematów