Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Ryanair odwołał 150 niemieckich połączeń. Wśród nich także te z Polską

Popularne linie lotnicze Ryanair odwołały w środę 150 z 400 lotów z i do Niemiec. Wśród połączeń znalazły się także te z Polską. Powodem takiej decyzji jest strajk pilotów i personelu pokładowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair odwołał 150 lotów. Wśród nich także połączenia z Polską.
Ryanair odwołał 150 lotów. Wśród nich także połączenia z Polską. (East News)
ycipk-42ewxx

Odwołanie 150 z 400 lotów z i do Niemiec

Niskobudżetowy Ryanair poinformował dzisiaj pasażerów, których loty się nie odbędą sms’em bądź mailem. Przewoźnik oferuje swoim klientom zwrot pieniędzy lub ewentualną bezpłatną zmianę rezerwacji na okres od czwartku do niedzieli. Wśród 150 odwołanych lotów znalazły się również połącznia z polskimi portami lotniczymi.

Odwołane połączenia z Niemiec do Polski:

ycipk-42ewxx
  • - FR1711, Berlin-Schoenefeld - Kraków, planowany wylot 19.35;
  • - FR2426, Frankfurt International - Kraków, planowany wylot 11.15;
  • - FR1404, Kolonia - Warszawa-Modlin, planowany wylot 18.05.

Odwołane loty z Polski do Niemiec:

  • - FR1712, Kraków - Berlin-Schoenefeld, planowany wylot 21.15;
  • - FR1405, Warszawa-Modlin - Kolonia, planowany wylot 20.15.

Strajk pilotów i personelu pokładowego

24- godzinny strajk związkowców i personelu pokładowego rozpoczął się w środę nad ranem. Jest pierwszą wspólną akcją strajkową dwóch związków zawodowych Vereinigung Cockpit (VC) oraz Verdi. Jak podaje Reuters pracownicy domagają się wyższych płac oraz poprawy warunków pracy pilotów i personelu pokładowego. Obie strony nie mogą dojść do porozmienia, kto powinien być mediatorem w sporze. Zdaniem irlandzkiego przewoźnika, strajki są nieuzasadnione, a najnowsza oferta skierowana do VC realizuje wszystkie żądania związkowców. Rayanair ostrzegł również strajkujących, że jeśli tak niespodziewane akcję protestacyjne będą kontynuowane, doprowadzą do redukcji zatrudnienia.

ycipk-42ewxx

To nie pierwszy strajk pracowników Ryanair’a

Ryanair jest największym w Europie przewoźnikiem niskobudżetowym. Podczas fali strajków z początku sierpnia br. wykonywania pracy odmówili piloci m.in. z Holandii, Belgii, Szwecji i Niemczech. W konsekwencji odwołano około 400 połączeń. 10 sierpnia stanowiło to jedną szóstą zaplanowanych lotów w Europie. Strajk odczuło wtedy ok. 55 tys. pasażerów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx