Trwa ładowanie...
d2gi5n7

Ruszył sezon narciarski w Małopolsce. Sprawdź, gdzie można korzystać z uroków zimy

W weekend odbyło się ogólnopolskie otwarcie sezonu zimowego. Mimo że w tym roku pogoda nie rozpieszcza narciarzy, w niektórych miejscach w regionie już można się cieszyć z jazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył sezon narciarski w Małopolsce. Sprawdź, gdzie można korzystać z uroków zimy
(WP, Fot: Robert Kulig)
d2gi5n7

W tym roku gospodarzem otwarcia był Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa. Mimo że na szczycie nie ma jeszcze wystarczającej ilości śniegu, ogólnopolskie otwarcie sezonu zimowego się odbyło.

- W sobotę, o godz. 16 uroczyście otworzyliśmy sezon zimowy na... lodowisku. Równocześnie przypominając, że zima to nie tylko narty. Sezon zimowy zaczęliśmy przy energetycznej muzyce górali - sąsiadów z Istebnej. Czarny Groń przyszykował niespodzianki, jak profesjonalny symulator zjazdu - mówił Jan Wieczorkowski, wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - To drugi raz w historii, kiedy na początku grudnia nie ma śniegu w górach - dodaje.

Są jednak miejsca, gdzie w Małopolsce można pojeździć na na nartach - aktualnie działają dwie trasy zjazdowe w Białce Tatrzańskiej.

d2gi5n7

Uprawiać można nie tylko klasyczne narciarstwo. - Warto pamiętać, że alternatywą dla narciarstwa alpejskiego jest skituring w Tatrach, gdzie do wyboru mamy ponad 60 tras o łącznej długości 200 km - mówi Mateusz Mróz z Skitourtrips.pl

Jednocześnie górale zapowiadają, że prawdziwa zima ma przyjść dopiero za dwa tygodnie. Wtedy też rozpocznie się prawdziwe "białe szaleństwo".

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2gi5n7

Podziel się opinią

Share
d2gi5n7
d2gi5n7
Więcej tematów