Trwa ładowanie...
d2rr1s4

Rusza najważniejszy festiwal muzyki dawnej. Misteria Paschalia przez 7 dni w Krakowie

• W Krakowie ruszyły Misteria Paschalia
• To największa impreza w Europie poświęcona muzyce dawnej
• Festiwal potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza najważniejszy festiwal muzyki dawnej. Misteria Paschalia przez 7 dni w Krakowie
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d2rr1s4

W ciągu najbliższych siedmiu dni Kraków po raz kolejny będzie światową stolicą muzyki dawnej. Wszystko za sprawą festiwalu Misteria Paschalia, którego 13. edycja startuje w poniedziałek.

- Od manieryzmu po klasycyzm, od chwil cierpienia po chwałę zmartwychwstania, od skupienia Wielkiego Tygodnia po radość Niedzieli Wielkanocnej. Do tego nazwiska wielkich międzynarodowych gwiazd, dobrze już znanych krakowskiej publiczności: Jordi Savall, Fabio Biondi i Ottavio Dantone. Powrócą też zawsze oczekiwani: Rinaldo Alessandrini i Marc Minkowski. W Krakowie zagości po raz pierwszy na festiwalu Lionel Meunier z zespołem Vox Luminis i dumnie wpisująca się w to światowe grono nasza rodzima Capella Cracoviensis - informuje Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Prezentacje dzieł związanych z okresem wielkanocnym tematem i charakterem przypomną, jak ten niezwykły czas przeżywano w XVII i XVIII wieku.

d2rr1s4

- Przed nami niezwykły czas, festiwal Misteria Paschalia, dzięki któremu muzyka dawna stała się wizytówką Krakowa. Konsekwentnie budowana od lat marka festiwalu Misteria Paschalia jest dziś szeroko dostrzegana nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Jego 13. odsłona okazała się dla nas niezwykle szczęśliwa, ponieważ po raz pierwszy program jednego z flagowych krakowskich wydarzeń wzbogaci tak ważne europejskie święto muzyki. Mamy głęboką nadzieję, że okres wielkanocny w naszym mieście, który od lat utożsamiany jest z obecnością wybitnych artystów kręgu muzyki dawnej, od tegorocznej edycji festiwalu kojarzony będzie również z obchodami Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rr1s4

Podziel się opinią

Share

d2rr1s4

d2rr1s4
Więcej tematów