Trwa ładowanie...

Rusza cykl najtrudniejszych zawodów na Śląsku. Etixx Silesiaman już w ten weekend

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Silesiaman Duathlon, tym samym zostanie zainaugurowany cykl imprez Etixx Silesiaman Triathlon, czyli najtrudniejszych zawodów sportowych w południowej Polsce.

Share
Rusza cykl najtrudniejszych zawodów na Śląsku. Etixx Silesiaman już w ten weekend
Źródło: Łukasz Dyguś/archiwum prywatne
d24gbiw

Najbardziej prestiżowe i najtrudniejsze zawody rozgrywane w aglomeracji śląskiej odbędą się już w ten weekend w Dolinie Trzech Stawów. Dla wielu zawodników, to najcięższy cykl imprez sportowych w Polsce.

- Chcę się sprawdzić - to mój debiut. Dodatkowo element rywalizacji zawsze wydziela sporą dawkę adrenaliny. To dobre miejsce, by poczuć śląski klimat sportowy - właśnie na takich ważnych zawodach, na których każdy może zmierzyć się z zawodowcami - mówi Olga, debiutantka z Krakowa.

Etixx Silesiaman Triathlon to pięć imprez w czterech różnych miejscach i na różnych dystansach.

d24gbiw

- Triathlon to bardzo trudna dyscyplina i w odróżnieniu od "zwykłego" biegania, nie uprawiają jej amatorzy, którzy są kompletnie do tego nieprzygotowani - mówi Klaudia Kapica, rzecznik prasowa Etixx Silesiaman Triathlon. - Seria zgromadzi najodporniejszych miłośników sportu - dodaje.

- Na naszych listach startowych znalazło się wiele znanych w triathlonowym środowisku nazwisk. Bez wątpienia, najwięcej emocji budzi ostatnia edycja naszych zawodów, czyli triathlon na dystansie 1/2 Ironmana - dodaje. - Będziemy mieli do czynienia nie tylko z pokazem niezłomnej siły, kondycji i wytrwałości fizycznej, ponieważ dodatkowo sportowcy będą musieli poradzić sobie także z głową, która nie rzadko "mówi" co innego, niż reszta ciała. Ta konkurencja jest dla najlepszych i najtwardszych zawodników - kończy Kapica.

Ale Etixx Silesiaman to miejce nie tylko dla zawodowców.

- Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem, idealnym rozwiązaniem jest start w duathlonie. W przypadku Silesiaman Duathlon zawodnicy będą musieli pokonać 5-kilometrową pętlę biegiem, 20-kilometrowy dystans na rowerze, po którym znowu do przebiegnięcia będą 3,5 kilometra. Organizatorzy zapewniają także możliwość startu w teamie, pokonując dwie dyscypliny w formie sztafety - tłumaczy rzeczniczka.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24gbiw

Podziel się opinią

Share
d24gbiw
d24gbiw
Więcej tematów