Trwa ładowanie...
d2dze3g

Rozpoczęły się ludowe targi w Krakowie. "To niezwykłe święto folkloru"

Krakowski Rynek zamienia się w ludowe centrum Polski. Wszystko za sprawą święta polskiej spółdzielczości, czyli 39. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Impreza potrwa aż 18 dni. Zaprezentuje się na niej aż 800 wystawców.
Share
Rozpoczęły się ludowe targi w Krakowie. "To niezwykłe święto folkloru"
Źródło: UMK
d2dze3g

- Cieszę się, że w naszym mieście odbywają się co roku te szczególne targi. Wierzę, że podobnie jak podczas minionych edycji to święto, podczas którego prezentowana jest sztuka ludowa, przyniesie wiele radości i pozytywnych emocji wszystkim mieszkańcom, a także odwiedzającym je gościom - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Targi rozpocznynają się w czwartek, o godzinie 12.00 i jak zwykle staną się wizytówką folkowego Krakowa.

- Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej to impreza kolorowa, roztańczona i rozśpiewana. Wieloletnia tradycja ich organizowania sprawiła, że mieszkańcy i turyści przyzwyczajeni do sierpniowego terminu tłumnie odwiedzają stoiska. Z kolei na estradzie umiejscowionej w sąsiedztwie Ratusza zaprezentuje się ok. 160 zespołów artystycznych, ludowych, kabaretów, orkiestr, a nawet teatrów - przekazują organizatorzy.

Impreza ma charakter międzynarodowy, dlatego możemy poznać też tradycyjne zwyczaje i wyroby m.in.: 19 sierpnia - zaprezentują się zespoły ludowe z Ukrainy ze swoim żywiołowym folklorem. 21 sierpnia natomiast poświęcony będzie Słowacji i Węgrom.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów