Trwa ładowanie...
d28imz8

Rowery będą zasilały oświetlenie choinek na Rynku Głównym w Krakowie

Na krakowskim Rynku pojawiła się niezwykła choinka, którą rozświetlana jest siłą ludzkich mięśni. Młodzi mieszkańcy Krakowa, pedałując na rowerach wytworzą prąd, który zasili energooszczędne lampki. W ten sposób Fundacja Ekologiczna Arka i Lasy Państwowe promują akcję "Choinki Nadziei".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rowery będą zasilały oświetlenie choinek na Rynku Głównym w Krakowie
(WP, Fot: Robert Kulig)
d28imz8

- Inicjatywa ma wartość społeczną i ekologiczną, przez co zachęcamy do podobnych działań w domach dziecka i opieki społecznej. Ma to promować ekologiczne święta i zachęcić do wyboru naturalnych choinek zamiast tych sztucznych, do nie marnowania jedzenia, oszczędzania energii, ograniczania nadmiernej ilości odpadów poprzez rozsądne zakupy - mówią organizatorzy wydarzenia.

W Krakowie akcję wspierać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3. W całej Polsce udział potwierdziło już ponad 10 tys. osób.

To już kolejny rok, kiedy Fundacja Arka promuje wybór rozwiązań proekologicznych na święta. Od 2005 roku "choinki nadziei" mają na celu kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Tym razem to m.in. alternatywne źródła zasilania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d28imz8

Podziel się opinią

Share

d28imz8

d28imz8
Więcej tematów