Trwa ładowanie...
d3hq0tu
fsb

Rosyjski Komitet Śledczy nie uważa ataku w Chabarowsku za akt terroru

Komitet Śledczy (KŚ) Rosji wykluczył motyw terrorystyczny w wypadku piątkowego ataku na kancelarię oddziału Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Chabarowsku, w którym zginęły 2 osoby i napastnik. Ten ostatni był znany jako osobnik o poglądach neonazistowskich.
Share
FSB
FSBŹródło: Wikimedia Commons CC0
d3hq0tu

- Prokuratorzy prowadzący śledztwo nie znaleźli na tym etapie żadnych podstaw pozwalających powiązać napastnika z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi, nawet, jeśli te przypisują sobie autorstwo ataku – powiedziała przedstawicielka KŚ Swietłana Pietrenko.

Dodała też, że "napastnik znany był ze swej nienawiści do przedstawicieli innych narodowości".

Do ataku doszło w piątek po południu czasu lokalnego w Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Napastnik wszedł do recepcji budynku i nie przekraczając bramki kontrolnej zaczął strzelać do znajdujących się na miejscu ludzi. Zabił pracownika FSB i jednego z petentów - obywatela WNP, a drugiego zranił. Osiemnastolatek został zastrzelony przez ochronę.

d3hq0tu

Agencja TASS podała, powołując się na FSB, że wcześniej zastrzelił on jeszcze jednego człowieka - instruktora klubu strzeleckiego, skąd ukradł broń myśliwską.

- Podczas działań operacyjno-śledczych wyszło na jaw, że A.W. Koniew, urodzony w 1999 roku w Kraju Chabarowskim, zabił w klubie strzeleckim w Chabarowsku instruktora, a następnie ukradł karabin myśliwski "Sajga" i dwa pistolety. Potem dokonał napadu na siedzibę FSB - poinformowała Służba Bezpieczeństwa.

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów