Trwa ładowanie...

Rosyjska ustawa zwalczająca wiedźmy i czarodziei

Do rosyjskiej Dumy trafił projekt ustawy zakazującej reklamowania się przez wszelkiego autoramentu cudownych uzdrawiaczy - informuje moskiewska "Gazieta".
Share
Rosyjska ustawa zwalczająca wiedźmy i czarodziei
Źródło: Jupiterimages
dwugsif

Wielu naszych obywateli, ufających reklamowym obietnicom czarodziei i wiedźm, pada ofiarą zwykłego oszustwa - podkreślił autor projektu ustawy Władimir Miedinski.

Szacuje się, że w Rosji swe usługi oferuje już ponad 100 tysięcy cudownych uzdrowicieli. Reklamują się najczęściej w tabloidach i pismach z programem telewizyjnym. Obiecują sprowadzenie z powrotem mężów, którzy odeszli w siną dal, złagodzenie chronicznych bólów głowy, a czasem także zdjęcie klątwy itp.

Także w XXI wieku wielu ludzi wierzy w takie paranormalne zdolności. Ale zadawanie się z szarlatanami bywa niebezpieczne. Rosyjskie media regularnie donoszą o przypadkach ograbiania zahipnotyzowanych przedtem ofiar, które szukały wsparcia mocy nadprzyrodzonych.

Autor projektu ustawy nie twierdzi, że wszyscy uzdrowiciele to oszuści. Uważa jednak, że tym prawdziwym reklama w mediach w ogóle nie jest potrzebna - wieści o ich zdolnościach rozchodzą się lotem błyskawicy i wielu ludzi czeka w długich kolejkach, by się do nich dostać.

dwugsif

Podziel się opinią

Share
dwugsif
dwugsif
Więcej tematów