Trwa ładowanie...
dqzhv5q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosyjska ustawa zwalczająca wiedźmy i czarodziei

Do rosyjskiej Dumy trafił projekt ustawy
zakazującej reklamowania się przez wszelkiego autoramentu
cudownych uzdrawiaczy - informuje moskiewska "Gazieta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska ustawa zwalczająca wiedźmy i czarodziei
(Jupiterimages)
dqzhv5q

Wielu naszych obywateli, ufających reklamowym obietnicom czarodziei i wiedźm, pada ofiarą zwykłego oszustwa - podkreślił autor projektu ustawy Władimir Miedinski.

Szacuje się, że w Rosji swe usługi oferuje już ponad 100 tysięcy cudownych uzdrowicieli. Reklamują się najczęściej w tabloidach i pismach z programem telewizyjnym. Obiecują sprowadzenie z powrotem mężów, którzy odeszli w siną dal, złagodzenie chronicznych bólów głowy, a czasem także zdjęcie klątwy itp.

Także w XXI wieku wielu ludzi wierzy w takie paranormalne zdolności. Ale zadawanie się z szarlatanami bywa niebezpieczne. Rosyjskie media regularnie donoszą o przypadkach ograbiania zahipnotyzowanych przedtem ofiar, które szukały wsparcia mocy nadprzyrodzonych.

Autor projektu ustawy nie twierdzi, że wszyscy uzdrowiciele to oszuści. Uważa jednak, że tym prawdziwym reklama w mediach w ogóle nie jest potrzebna - wieści o ich zdolnościach rozchodzą się lotem błyskawicy i wielu ludzi czeka w długich kolejkach, by się do nich dostać.

dqzhv5q

Podziel się opinią

Share

dqzhv5q

dqzhv5q
Więcej tematów